رتبه بندی تمامی 12 نسخه ویندوز؛ از بدترین تا بهترین


در میان تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز، ویندوز XP نمادین ترین ظاهر را دارد. از دکمه سبز شروع تا تصویر زمینه Rolling Hills که همه ما را به یاد ویندوز XP می اندازد. علاوه بر این، این نسخه از ویندوز مجهز به برنامه های پیش فرض مانند Windows Media Player، Windows Movie Maker و البته Solitaire بود.

ویندوز XP فقط از پردازنده های 32 بیتی پشتیبانی می کرد و به همین دلیل نمی توانست بیش از 4 گیگابایت رم سیستم را استفاده کند و زمانی که پردازنده های 64 بیتی عرضه شد، استفاده از این نسخه از ویندوز محدود شد.

اگرچه عمر ویندوز XP تنها 13 سال بود و از ژانویه 2008، مایکروسافت اجازه نصب آن را بر روی رایانه های جدید نداد، اما هنوز میلیون ها کاربر از آن بر روی رایانه های خود استفاده می کنند.

رتبه اول – ویندوز 7

ویندوز 7 در 22 اکتبر 2009 برای استفاده در رایانه های شخصی معرفی شد. این نسخه هفتمین نسل از سیستم عامل های ویندوز بود که به مدت 11 سال توسط مایکروسافت پشتیبانی می شد.

برخی معتقدند که ویندوز 7 نسخه اصلاح شده ویندوز ویستا است که برای رفع مشکلات آن توسعه یافته است، اما نسخه هفتم ویندوز فراتر از یک اصلاح ساده ظاهر شد. ویندوز 7 سریع و پاسخگو بود و بهبودهای بصری قابل توجهی را نسبت به نسخه های قبلی ویندوز ارائه داد. با سخت افزار و نرم افزار قدیمی بسیار سازگار بود و از ویژگی های بسیار مهمی بهره می برد که هنوز هم جزو پایه های اصلی ویندوز محسوب می شوند.