ربات چت ChatGPT به برنامه های مختلف اضافه شده است


OpenAI، خالق ChatGPT، اعلام کرده است که چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی خود را به شرکت‌های دیگر ارائه خواهد کرد. به لطف معرفی API جدید، توسعه دهندگان می توانند از چت GPT در برنامه ها و خدمات نرم افزاری خود استفاده کنند. OpenAI با این اقدام به دنبال تجاری سازی هوش مصنوعی و کسب درآمد بیشتر است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، OpenAI که در اواخر سال گذشته ربات چت GPT خود را به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داد، به کسب و کارها اجازه می دهد تا با پرداخت هزینه، هوش مصنوعی مولد را به برنامه های خود تزریق کنند. Instacart، Shopify و Snap (توسعه دهنده Snapchat) از جمله شرکت هایی هستند که شروع به استفاده از ChatGPT در خدمات خود کرده اند.

OpenAI در ماه های اخیر به لطف سرویس هایی مانند ChatGPT و DALL-E محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است، اما این شرکت همچنین باید به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد برای پوشش هزینه های بالای رایانش ابری باشد. مدل های هوش مصنوعی به تعداد زیادی پردازنده گرافیکی نیاز دارند.

OpenAI در اوایل سال جاری چندین میلیارد دلار بودجه از مایکروسافت دریافت کرد. این شرکت علاوه بر ارائه ChatGPT به مشاغل، نسخه ویژه این چت بات را با اشتراک ماهانه به کاربران عادی می فروشد. این نسخه ویژه عملکرد سریع تری دارد و زودتر از نسخه رایگان ویژگی های جدید دریافت می کند.