راهکارهایی برای رفع مشکل غیرفعال شدن و نخواندن سیم کارت در گوشی اندروید


5. سیم کارت را روی گوشی های دیگر امتحان کنید

می توانید سیم کارتی را که در گوشی اندرویدی شما شناسایی نمی شود، در گوشی هوشمند دیگری که به طور معمول کار می کند قرار دهید. اگر سیم کارت روی گوشی های دیگر کار نمی کند، مشکل از خود سیم کارت است.

اگر سیم کارت روی گوشی شما کار نمی کند؛ اما در دستگاه های دیگر شناسایی می شود، در این صورت مشکل مربوط به قسمت سیم کارت خوان دستگاه شما است.

6. از Wipe Cache استفاده کنید

تلفن Android شما برخی از داده ها را به عنوان فایل های کش در حافظه ذخیره می کند. این فایل ها به سیستم کمک می کنند تا سرعت پاسخگویی دستگاه به برخی از فرآیندها را افزایش دهد. با این حال، این فایل ها گاهی اوقات مشکل ایجاد می کنند. برای رفع مشکل no Sim Found می توانید روش زیر را امتحان کنید.

مراقب باشید که حافظه پنهان گوشی را فقط در صورتی پاک کنید اطلاعات فنی باید این کار را انجام دهید و زوم کنید مسئولیتی ندارد مسئولیت اشتباهات کاربر در حین پاک کردن کش را بر عهده نمی گیرد. توصیه می شود قبل از انجام این کار فایل های مهم را از دستگاه خود حذف کنید یک نسخه پشتیبانی تهیه کنید.

برخی از تلفن های اندرویدی گزینه ای برای پاک کردن حافظه پنهان در برنامه تنظیمات ارائه می دهند. با این حال، اگر چنین گزینه ای در دستگاه شما وجود ندارد، می توانید با بوت کردن گوشی در حالت بازیابی، کش را پاک کنید. در اکثر دستگاه های اندرویدی، برای انجام این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله یک: کلید افزایش صدا را همراه با کلید هوم (اگر دستگاه شما دارای این دکمه است) + کلید پاور را همزمان چند ثانیه نگه دارید تا وارد منوی ریکاوری شوید. اگر این روش برای شما جواب نداد، نام دستگاه خود را در گوگل با عبارت How to boot in recovery mode جستجو کنید.