راهنمای تبدیل عکس های سیاه و سفید با فتوشاپ


تبدیل عکس رنگی به سیاه و سفید در فتوشاپ کار ساده ای است و راه های زیادی برای انجام آن وجود دارد. با ابزارهای ویرایش قدرتمندی که اکنون در دسترس داریم، ایجاد یک تصویر سیاه و سفید از عکس های رنگی خود بسیار آسان است. عکاسی سیاه و سفید هرگز قدیمی نمی شود و همیشه طرفداران خود را دارد. عکس های سیاه و سفید کلاسیک و زیبا برای استفاده به عنوان پس زمینه و پوستر عالی هستند.

هنگامی که رنگ ها و سایه های تصویر شما مشخص و واضح هستند، عکاسی رنگی بهترین انتخاب است. زیرا به شما امکان می دهد حتی پیچیده ترین جزئیات را ببینید. با این حال، زمانی که می خواهید روی سوژه و بافت های تصویر فوکوس کنید، عکاسی سیاه و سفید گزینه بهتری است که باعث می شود رنگ ها مانعی برای هدف شما نباشند.

افکت های سیاه و سفید فتوشاپ می تواند در این زمینه به شما کمک کند. فرقی نمی کند که یک عکس پرتره باشد یا یک تصویر منظره زیبا، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در فتوشاپ انجام دهید تا تصاویر رنگی را به مقیاس خاکستری تغییر دهید. قبل از ویرایش حرفه ای عکس، ابتدا باید بدانید که چگونه مانند یک حرفه ای عکس های موبایلی بگیرید.

در این آموزش بهترین روش های سیاه و سفید عکس رنگی در فتوشاپ را به شما آموزش می دهیم. در مقاله ویرایش تصاویر در فتوشاپ نکات لازم برای شروع کار با Adobe Photoshop را ارائه کرده ایم.

تمام اسکرین شات های این مقاله از نسخه ویندوز ادوبی فتوشاپ CC گرفته شده است. بنابراین توجه داشته باشید که ظاهر فتوشاپ مک یا سایر نسخه های فتوشاپ ممکن است با این تصاویر متفاوت باشد.

1. با استفاده از گزینه Black & White

استفاده از گزینه سیاه و سفید در لایه Adjustments به شما کمک می کند تا تمام داده های رنگی عکس اصلی را حفظ کنید. این گزینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا با داده های رنگی، می توانید عناصر مربوط به رنگ را با توجه به آنچه در ذهن دارید پس از تبدیل آن به سیاه و سفید تنظیم کنید. برای سیاه و سفید کردن تصویر با گزینه Black & White مراحل زیر را دنبال کنید:

  • تصویری را که می خواهید به سیاه و سفید تبدیل کنید در فتوشاپ باز کنید.
  • در تب تصویر کلیک. ماوس را روی گزینه نگه دارید تنظیمات آن را بگیرید و از منو ظاهر می شود سیاه سفید انتخاب کنید.