رانندگان تسلا تا سال 2022 بیش از 2 میلیارد دلار در هزینه سوخت صرفه جویی کرده اند


تسلا مدعی شده است که مالکان خودروهای این شرکت بیش از دو میلیارد دلار در هزینه سوخت در سال 2022 صرفه جویی کرده اند. این شرکت مصرف برق خودروهای برقی مشتریان خود را با خودروهای بنزینی مقایسه کرده است. اخیراً تسلا به دلایل مختلف در صدر اخبار خودرو قرار داشته است، زیرا کاهش قیمت این برند در چین و ایالات متحده و سپس در سطح جهانی به عنوان بخشی از تلاش های این شرکت برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار خودروهای الکتریکی تلقی می شود. این در حالی است که برخی از شرکت های رقیب تولید خود را افزایش داده اند تا رقابت سخت تری را با تسلا آغاز کنند.

خبر بزرگ سال 2022 در مورد فروش خودروهای برقی چین بود که یکی از بزرگترین بازارهای خودروهای برقی در جهان است. به گزارش WccfTech، خودروی اسپورت BYD Song شرکت چینی BYD فروش بیشتری را در این کشور نسبت به تسلا مدل Y تجربه کرد. بر اساس داده‌های CleanTechnica، تسلا در نوامبر 2022 رتبه ششم را در فهرست پرفروش‌ترین تولیدکنندگان خودروهای برقی جهان کسب کرد. برترین سازنده خودروهای برقی در چین بین ژانویه تا نوامبر 2022، BYD نزدیک به یک سوم از سهم بازار چین را به خود اختصاص داد و با 30.7 درصد از کل بازار در صدر فهرست قرار گرفت، پس از آن SAIC در رتبه دوم و تسلا در آنها سوم شدند.

یکی از بزرگترین مشکلات تسلا در قلب یکی از بزرگترین بازارهای خودروهای الکتریکی، چین، قیمت بالای محصولات این برند بود. در واقع، سه خودروی برقی برتر در چین همگی قیمت‌های پایین‌تری نسبت به تسلا مدل Y دارند. HongGuang Mini یکی از ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی در جهان است که قیمت آن 5000 دلار است. بی وای دی سانگ پلاس یکی دیگر از خودروهای برقی محبوب در چین است که با قیمتی در حدود 26 هزار دلار به فروش می رسد.