ذکر در توییتر چیست؟ – زومیت


توییتر، یک شبکه اجتماعی مبتنی بر متن که توسط الون ماسک led، تفاوت های قابل توجهی با اکثر شبکه های اجتماعی دیگر دارد. توییتر چندان روی محتوای چندرسانه‌ای متمرکز نیست و الگوریتم‌های آن باعث می‌شود تا در این شبکه اجتماعی راحت‌تر از پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام دیده شود.

پس از افتتاح حساب توییتر، در این پلتفرم با اصطلاحات جدیدی مواجه می شوید که گاهی معانی متفاوتی با اصطلاحات سایر شبکه های اجتماعی دارد. توییتر دارای بخش های مختلفی از جمله توییت، ذکر و پاسخ است.

ردیابی منشن ها در توییتر یکی از موثرترین راه ها برای جلب رضایت مشتریان است. تحقیقی توسط Evolve24 نشان می‌دهد که 83 درصد از مشتریانی که از یک برند در توییتر شکایت کردند، از پاسخ رسمی حساب توییتر آن برند استقبال کردند. همین مطالعه نشان داد که تنها 29 درصد از شرکت ها به شکایات مشتریان در توییتر پاسخ می دهند.

نماد توییتر در کنار فیس بوک با اعلان

ذکر توییتر به چه معناست؟

توییتر در صفحه اصطلاحات خود می‌گوید که ذکر «توئیتی است که حاوی نام کاربری یک حساب دیگر است که قبل از علامت @ باشد». به عنوان مثال، اگر یک توییت بنویسید و از عبارت @TheZoomit استفاده کنید، در واقع از Zoomit در توییتر نام برده اید.

ذکرها در صفحه نمایه شخصی که آنها را ارسال کرده است ظاهر می شود. اکانت مذکور جزئیات توییت را از طریق قسمت اطلاع رسانی دریافت خواهد کرد. همه کاربران توییتر که فرستنده منشن را دنبال کرده اند، توییت او را در تایم لاین خواهند دید.

نوع دیگری از ذکر بدون استفاده از علامت @ انجام می شود. تصور کنید شخصی از کلمه Zoomit در یک توییت استفاده می کند. معمولاً وقتی کاربران می خواهند پیوندی به مقاله سایت شما توییت کنند، علاقه ای به ذکر مستقیم حساب توییتر شما ندارند. توییتر آدرسی را که @ را شامل نمی شود به عنوان متن عادی در نظر می گیرد و برای شما اعلان ارسال نمی کند. البته این شبکه اجتماعی دارای ویژگی خاصی است که به شما امکان می دهد در هنگام ارسال توییت هایی حاوی عبارت خاصی، نوتیفیکیشن دریافت کنید.

کاربران می توانند با استفاده از هشتگ ها، برندها را به نوعی ذکر کنند. در این صورت اعلان به حساب توییتر آن برند نمی رود. گاهی اوقات افراد از هشتگ های مختلفی استفاده می کنند که شامل نام برند شما می شود و ردیابی منشن ها را سخت تر می کند.

انگشت روی نماد آرم توییتر / توییتر / توییتر نسخه iOS آیفون

تفاوت بین منشن و پاسخ در توییتر چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، ذکر توییت جایی است که علامت @ را بعد از نام کاربری یک حساب قرار می دهید. پاسخ در توییتر پاسخ شما به توییت شخص دیگری است. ذکرها بیشتر شبیه یک مکالمه عمومی هستند و کاربر می‌تواند در هر بخشی از شناسه حساب کاربری بنویسد، با این حال، پاسخ‌ها معمولاً فقط توسط فرستنده، گیرنده و افرادی که هر دو طرف را دنبال کرده‌اند دیده می‌شوند.

برای ذکر، به صفحه اصلی توییتر رفته و روی قسمت ارسال توییت جدید کلیک کنید. توییت را بنویسید و سپس علامت @ را پشت شناسه حساب مورد نظر قرار دهید. فراموش نکنید که شما نمی توانید اشاره سایر کاربران را در پروفایل آنها مشاهده کنید. برای دسترسی به ذکرها، باید نام کاربری آنها را در توییتر جستجو کنید.

پرسش های رایج

ذکر در توییتر چیست؟

وقتی چیزی مانند @TheZoomit را در یک توییت می نویسید، به آن حساب اشاره می کنید.

تفاوت بین ذکر و پاسخ توییتر چیست؟

یک پاسخ، پاسخ شما به یک توییت است. منشن بیشتر عمومی است و برای افراد بیشتری نمایش داده خواهد شد.