دو ماه تا WWDC؛ رونمایی از هدست واقعیت ترکیبی اپل در هاله ای از ابهام قرار دارد


مانند مینگ چی کو اپل بار دیگر ادعای تولید انبوه کرد هدست واقعیت ترکیبی به تعویق افتاده است و دستگاه مورد انتظار احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) رونمایی نخواهد شد. کو، که سابقه بسیار خوبی در افشای اطلاعات اپل دارد، می‌گوید که اپل نگران این است که این هدست بتواند اندازه رونمایی را برآورده کند. آیفون “خیلی خوش بینانه” سر و صدا نمی کند.

در نتیجه وضعیت فعلی، اپل تصمیم گرفته است شروع تولید انبوه هدست واقعیت ترکیبی را به اواسط تا اواخر سه ماهه سوم 2023 به تعویق بیندازد. بسیاری از افشاگران از جمله مارک آلمانی گفته شده است که هدست اپل در نمایشگاه WWDC 2023 که در 15 ژوئن برگزار می شود، رونمایی خواهد شد، اما مینگ چی کو می گوید که احتمالاً این اتفاق نخواهد افتاد.

تاخیر در تولید هدست واقعیت ترکیبی به این معنی است که اپل پیش بینی فروش خود را برای این محصول در سال 2023 به تنها 200000 تا 300000 دستگاه کاهش می دهد. قبل از تاخیر مورد بحث، اپل فروش نیم میلیون دستگاه را پیش بینی کرده بود.

به نوشتن از MacRumors، نگرانی اصلی اپل در رابطه با هدست واقعیت مختلط، پیش بینی پاسخ کمتر از مطلوب بازار است. عواملی مانند مشکلات اقتصادی در سراسر جهان، یک سری کمبودهای سخت افزاری، وزن دستگاه، ناقص بودن اکوسیستم نرم افزاری و البته قیمت بسیار بالا بر نگرانی اپل تاثیر گذاشته است. کوئو می گوید هدست واقعیت ترکیبی اپل بین 3000 تا 4000 دلار و حتی بیشتر قیمت خواهد داشت.