دوربین پریسکوپ Oppo Find X6 Pro احتمالاً دوربین زوم شیائومی 13 پرو را شکست خواهد داد.


طبق گزارش های اخیر، شیائومی 13 پرو با دوربین زوم پریسکوپی بهبود یافته عرضه خواهد شد. حالا طبق شایعه‌ای جدید، اوپو تصمیم دارد از دوربین پریسکوپیک جدید در Find X6 Pro استفاده کند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود پرچم‌دار بعدی اوپو از نظر عملکرد دوربین پریسکوپی نسبت به شیائومی 13 پرو برتری داشته باشد.

در سال 2022، شیائومی و اوپو به ترتیب سری Xiaomi 12 و Find X5 را بدون دوربین زوم پریسکوپ معرفی کردند که برخی از علاقه مندان به عکاسی با موبایل را ناامید کرد. به گزارش Notebookcheck، حالا به نظر می رسد که این دو برند تصمیم گرفته اند یک بار دیگر دوربین مذکور را به گوشی های رده بالای بعدی خود اضافه کنند.

افشاگر معروف حوزه فناوری DigitalChatStation اعلام کرده است که Oppo با Find X6 خود از دوربین زوم پریسکوپی و Xiaomi با سری Xiaomi 13 استفاده خواهد کرد. البته گفته می شود این قابلیت تنها برای مدل پرو گوشی های مذکور خواهد بود.

ممکن است Oppo Find X6 Pro از نظر عملکرد دوربین زوم بهتر از Xiaomi 13 Pro باشد. در واقع انتظار می رود که پرچمدار بعدی اوپو با دوربین اصلی 1 اینچی به بازار عرضه شود.

شایعات حاکی از آن است که شیائومی برای اطمینان از کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین پرچمداران خود از الگوریتم های جدیدی بر روی دوربین پریسکوپ این گوشی ها استفاده خواهد کرد. از سوی دیگر، Oppo برای ارائه عملکرد چشمگیر با دوربین پریسکوپ گوشی رده بالای آینده خود، تمرکز بیشتری روی قابلیت های سخت افزاری خود گذاشته است و Find X6 Pro احتمالاً به یک دوربین سوپر زوم اضافی مجهز شده است. سنسور 1.5 اینچی