دوربین سری گلکسی اس 23 آپدیت بزرگی دریافت کرده است


سامسونگ آپدیت بزرگ جدیدی برای دوربین گوشی های خانوادگی ارائه کرده است گلکسی اس 23 را منتشر کرد. طبق پستی در فروم رسمی غول فناوری کره جنوبی، این شرکت در حال بهبود چندین ویژگی عکاسی و افزودن عملکردهای جدید به برنامه پرچمدار سال 2023 گالری خود است.

بهبودهای برنامه دوربین سری Galaxy S23 به عنوان دومین به‌روزرسانی ماه مارس در دسترس است. این آپدیت با شناسه S91xNKSU1AWC8 منتشر شده است و حجم آن 992.88 مگابایت است.

یکی از مهم ترین تغییرات در آپدیت جدید دوربین گلکسی S23 بهبود سرعت و دقت فوکوس خودکار است. حالا حتی زمانی که فوکوس تنظیم نشده باشد می توانید با این گوشی ها عکس بگیرید. اگرچه این تغییر به افزایش سرعت ضبط عکس کمک می کند، اما در برخی موارد می تواند منجر به تار شدن تصاویر شود. غول فناوری کره جنوبی می گوید کاربران می توانند پس از تکمیل فرآیند فوکوس خودکار، تنظیمات دوربین را برای عکاسی معمولی تغییر دهند.

بهبودهای برنامه دوربین سری Galaxy S23 همچنین به تثبیت تصویر و وضوح دوربین فوق عریض در شرایط کم نور کمک می کند. علاوه بر این، برخی از مشکلات عکاسی از این گوش ها نیز برطرف شده است. در ادامه، لیست کامل تغییرات آپدیت دوربین گوشی های پرچمدار 2023 سامسونگ را بررسی می کنیم:

  • بهبودهایی در برنامه گالری که به شما امکان می دهد عکس هایی را که اخیراً گرفته اید و در حال پردازش هستید حذف کنید.
  • الگوریتم فوکوس خودکار تغییر کرده است به طوری که وقتی دکمه شاتر را فشار می‌دهید، دوربین عکس می‌گیرد حتی اگر کادر خارج از فوکوس باشد یا کاملاً تراز نباشد. با این حال، اگر می خواهید برنامه دوربین فقط پس از تکمیل فوکوس عکس بگیرد، این ویژگی را می توان از طریق برنامه دستیار دوربین فعال کرد. برای این منظور به Camera Assistant > Prioritize Focus Over Speed ​​ON بروید.
  • هنگام عکاسی با دوربین فوق عریض در شرایط نور کم با استفاده از حالت Super Steady، وضوح بهبود یافته و جلوه سوسو زدن کاهش یافته است. برنامه دوربین همچنین اعلانی را نشان می دهد که حالت Super Steady به نور محیطی خوب برای کیفیت تصویر بهتر نیاز دارد.
  • مشکلی که گاهی اوقات هنگام استفاده از دوربین عقب در حالت عکاسی، یک خط سبز در سمت چپ نشان می‌داد برطرف شد.
  • هنگامی که وضوح تصویر روی Full HD در 60 فریم در ثانیه تنظیم شده باشد و گزینه تنظیم خودکار نرخ فریم هنگام استفاده از دوربین عقب خاموش باشد، تثبیت کننده ویدیو عملکرد بهتری را ارائه می دهد.
  • شکل پهنای باند در نور محیطی متوسط ​​و کم و هنگام استفاده از وضوح بالا (50 مگاپیکسل یا 200 مگاپیکسل) که در آسمان نمایش داده می شود، بهبود می یابد. وضوح کلی نیز در هر دو حالت 50 مگاپیکسلی و 200 مگاپیکسلی بهبود یافته است و سامسونگ مشکل تاری متناوب را با بهبود عملکرد تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال (OIS) برطرف کرده است.
  • رفع مشکل کیفیت تصویر هنگام خاموش بودن حالت شب.
  • مشکل دوربین که باعث می‌شد پس از پایان تماس ویدیویی در برنامه‌های شخص ثالث، تشخیص چهره کار نکند، برطرف شد.
  • سامسونگ همچنین ثبات اپلیکیشن دوربین را هنگام عکاسی از سوژه های متحرک بهبود بخشیده است.

گزارش کردن Androidauthority، دومین آپدیت اصلی دوربین برای سری گلکسی اس 23 اکنون برای کاربران کره جنوبی عرضه می شود. با این حال انتظار می رود به زودی این آپدیت در سایر کشورهای جهان نیز عرضه شود. همچنین ممکن است این به‌روزرسانی به عنوان بخشی از به‌روزرسانی آوریل منتشر شود، زیرا اکنون در پایان ماه مارس هستیم.