در نمایشگاه CES 2023 شاهد معرفی تعداد زیادی مانیتور OLED گیمینگ 240 هرتزی خواهیم بود.


برند دوغ همچنین قصد دارد در نمایشگاه CES 2023 از مانیتور 27 اینچی Spectrum OLED خود با نرخ رفرش 240 هرتز و رزولوشن 1440p رونمایی کند.این محصول از پنل OLED ال جی بهره می برد و قیمت مدل پایه آن از 649 دلار آغاز خواهد شد.

حال باید دید عملکرد مانیتورهای گیمینگ OLED جدید با نرخ تازه سازی 240 هرتز چگونه خواهد بود. شایان ذکر است که میانگین سطح روشنایی نمایشگرهای ال جی UltraGear و Corsair Xeneon Flex به ترتیب 200 نیت و 150 نیت است که ممکن است در نگاه اول کم به نظر برسد. اگر به نمایشگرهایی مانند Odyssey G9 سامسونگ (با میانگین روشنایی 420 نیت) عادت دارید، مانیتورهای جدید ال‌جی و کورسیر ممکن است کمی ضعیف به نظر برسند.

از سوی دیگر، معرفی نکردن نمایشگرهای گیمینگ OLED 240 هرتزی با وضوح 4K ممکن است برخی از گیمرها را ناامید کند. البته برای اجرای بازی هایی با رزولوشن 4K و نرخ رفرش بالا قطعا به یک کامپیوتر بسیار قدرتمند نیاز خواهید داشت و حتی کنسول های بازی نسل فعلی هم نمی توانند به چنین کیفیتی دست پیدا کنند. به طور کلی رزولوشن 1440p کیفیتی معقول است که بدون کاهش کارایی در نرخ رفرش و نرخ فریم، تصاویر را با کیفیت مطلوب نمایش می دهد.

معرفی مانیتورهای گیمینگ OLED با پشتیبانی از نرخ تازه سازی 240 هرتز مطمئناً برای افرادی که دوست دارند بازی های تیراندازی رقابتی سریع بازی کنند جذاب خواهد بود. البته قیمت اکثر این نمایشگرها در حال حاضر بسیار بالاست. از طرفی فناوری های جدید معمولا ابتدا با قیمت های بالا عرضه می شوند و سپس با گذشت زمان و گسترش آن ها شاهد کاهش قیمت این نوع محصولات هستیم. بنابراین شاید با معرفی نسل بعدی مانیتورهای گیمینگ با نرخ نوسازی 500 هرتز، قیمت مانیتورهای 240 هرتزی فعلی تا حدی کاهش یابد که اکثر گیمرها توانایی خرید آن را دارند.