درخواست رسیدگی به موضوع افزایش هزینه تلفن ثابت در مجلس


صبح روز چهارشنبه 18 آذرماه دو نماینده با انتقاد از افزایش قیمت تمام شده مشترکان تلفن ثابت، مخالفت خود را با رویه شرکت مخابرات اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی، نماینده مردم نوشهر پس از انتقاد از اقدام شرکت مخابرات ایران برای افزایش 20 هزار تومانی هزینه های مشترکان تلفن ثابت، از مجلس خواست با دو فوریت به این موضوع رسیدگی کند. وی در یادداشتی خطاب به وزیر ارتباطات با طرح این سوال که وزارتخانه های مختلف به جای کاهش هزینه ها برای افزایش درآمد تا کی باید دست در جیب مردم بگذارند؟

به تازگی شرکت مخابرات ایران از طریق پیامکی به مشترکان تلفن ثابت اعلام کرده است که مبلغ 20 هزار تومان تحت عنوان حداقل هزینه ماهانه تلفن ثابت به قبوض ماهانه آنها اضافه می شود. درخواست من این است که هیئت محترم دولت با دو فوریت به این موضوع رسیدگی کنند و نگذارند اقتصاد مردم تحت فشار بیشتر از این قرار گیرد.

مرتضی حسینی نماینده اعتدال نیز با استناد به اصل 40 قانون اساسی از حق اشتراک 20 هزار تومانی تلفن ثابت انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی شرکت مخابرات شد. وی با اشاره به وضعیت اقتصادی گفت: آیا با این وضعیت گرانی، مغز آقایان مخابرات آسیب می بیند که در این مقطع حق اشتراک را افزایش می دهند؟

پیش از این یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش قیمت تلفن ثابت را به جیب مردم می زند و گفته بود این ماجرا نشان می دهد که درک درستی از بازار ICT وجود ندارد.

افزایش تعرفه تلفن ثابت پس از نامه ستاد تنظیم بازار و امضای وزیر صمت در اواسط شهریور ماه اجرایی شد، اما شورای رقابت 12 مهر دستور داد تا افزایش قیمت تلفن ثابت تا زمان قیمت تمام شده متوقف شود. از خدمات این تلفن ها به صورت دقیق ارائه شده است. اما مخابرات تعرفه را افزایش داد و این موضوع پس از اعلام وزیر ارتباطات مبنی بر ممنوعیت افزایش تعرفه تلفن ثابت برای این شرکت دردسرساز شد. زارع پور برای موافقت با افزایش تعرفه شرط گذاشته بود. اکنون به نظر می رسد مجلس در مخالفت با مخابرات برای افزایش قیمت تلفن ثابت با دولت همسو شده است.