درآمد ماه اول بهمن؛ هنوز راهی برای تکرار درآمد شهریور وجود دارد


درآمد شناسایی شده شرکت ارتباطات سیار ایران در دوره یک ماهه منتهی به 30 بهمن 1401 در بهمن ماه مانند اولین ماه زمستان از مرز سه هزار میلیارد تومان گذشت. درآمد این شرکت که در فصل پاییز کمتر از سه هزار میلیارد تومان بود، در مقابل تابستان، در آذرماه به سه هزار و 68 میلیارد تومان رسید. اکنون صورت های مالی این اپراتور منتشر شده در سایت کدال نشان می دهد که تلفن همراه اول در بهمن ماه ۱۴۲ میلیارد تومان افزایش داشته و به بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

در این ماه نیز مانند ماه گذشته بیشترین درآمد شرکت اول از محل کار مشترکان خطوط اعتباری بوده که بیش از 1660 میلیارد تومان بوده است. درآمد این اپراتور از راه اندازی خطوط دائمی بیش از 1230 میلیارد تومان است. این ارقام نشان می دهد که درآمد مشترکان خطوط اعتباری در بهمن ماه نسبت به دی ماه بیش از 100 میلیارد تومان افزایش یافته اما درآمد حاصل از بهره برداری از خطوط ثابت افزایش چندانی نداشته است.

درآمد حاصل از اتصال متقابل که مربوط به استفاده از امکانات شبکه همراه اول توسط سایر شرکت های تلفن همراه می باشد، بخشی دیگر از درآمد این اپراتور است که در دومین ماه زمستان 274 میلیارد تومان بوده که 23 افزایش نشان می دهد. میلیارد تومان نسبت به دی ماه. .

درآمد حاصل از فروش خطوط جدید تلفن همراه که در صورت های مالی یک ماه منتهی به دی ماه 1401 کمی بیش از هشت میلیارد تومان بود، در ماه گذشته به بیش از 12 میلیارد تومان رسیده است. بخش سایر درآمدها که در صورت های مالی منتشر شده در پیوست اول در سامانه کدال ذکر شده است، هم اکنون با اندکی افزایش نسبت به دی ماه به 26 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

بررسی و مقایسه صورت های مالی شرکت همراه اول از مهر ماه 1401 تا پایان بهمن ماه نشان می دهد که این اپراتور در فصل پاییز با کاهش درآمد مواجه بوده و از میانگین سه هزار میلیارد تومان در فصل تابستان به کمتر از سه هزار میلیارد تومان رسیده است. تومان. و به طور دقیق تر به رقمی بین 2500 میلیارد تومان تا 2800 میلیارد تومان رسید.

کاهش پهنای باند ترافیک بین الملل که پیش از این مدیران اپراتورهای ایرانسل، شاتل و مبین نت از آن به عنوان یکی از دلایل کاهش درآمد خود یاد کرده بودند، قطعا برای تلفن همراه اول اتفاق افتاده است و یکی از مهم ترین دلایل آن که فیلتر شدن پیام رسان های واتس اپ است و مهمتر از آن فیلتر اینستاگرام می تواند به یک شبکه اجتماعی تبدیل شود.

اختلال در دسترسی به اینترنت بین الملل و دسترسی ایران به اینترنت که بیشتر در پاییز اتفاق افتاد نیز در کاهش ترافیک بین المللی اینترنت تاثیر داشت و این موضوع می تواند یکی از دلایل کاهش درآمد موبایل اول از مهرماه باشد. تا دسامبر امسال

درآمد این شرکت به تدریج افزایش یافت و تا پایان دو ماه اول زمستان وضعیت درآمدی این اپراتور بهبود یافته است. درآمدهای شرکت ارتباطات سیار ایران در این دو ماه از مرز سه هزار میلیارد عبور کرده و در بهمن ماه نسبت به آذرماه شیب صعودی داشته است. البته این درآمد هنوز به اندازه درآمد دوره قبل از محدودیت ها نیست و اگر این اپراتور روند رشد درآمدی را که در بهمن نسبت به دی ماه داشته است حفظ کند، شاید بتواند درآمد خود را 3500 افزایش دهد. میلیارد تومان در شهریور ماه آخر سال 1401. تکرار