درآمد شیائومی با تسلط سامسونگ بر بازار هند کاهش می یابد


شیائومی، غول فناوری چین در گزارش مالی جدید خود از کاهش چشمگیر درآمد خود در سه ماهه چهارم سال گذشته خبر داده است. شیائومی می گوید کاهش درآمد نتیجه کاهش فروش است گوشی های هوشمند است. همه‌گیری ویروس کرونا باعث ایجاد اختلالات زیادی در چین شده است تا اوضاع برای شیائومی بدتر شود. با توجه به اینکه صنعت فناوری بازار بسیار رقابتی دارد، کاهش فروش گوشی خبر خوبی برای شیائومی نیست.

مطابق با طبق گزارش GizmoChina، فروش محصولات شیائومی در سه ماهه چهارم سال گذشته به 66.05 میلیارد یوان (9.6 میلیارد دلار) رسید که نشان دهنده کاهش 22.8 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 است. البته آمار فروش شیائومی در سه ماهه پایانی سال 2022 بهتر از انتظار تحلیلگران بود.

این چهارمین سه ماهه متوالی است که درآمد شیائومی کاهش می یابد. علاوه بر این، درآمد شیائومی هرگز در یک سه ماهه 22.8 درصد کاهش پیدا نکرده است. سود خالص شیائومی در سه ماهه چهارم تنها به 1.46 میلیارد یوان (212.58 میلیون دلار) رسید که نشان دهنده کاهش 67.3 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 است.

شیائومی در چند وقت اخیر با یک سری چالش ها مواجه بوده است. این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2022 مقام اول را در بازار هند که سال ها بر آن حکومت می کرد، از دست داد. هند بازار بسیار مهمی برای شیائومی است. در سه ماهه چهارم سال 2022، شیائومی 24 درصد گوشی های کمتری را در بازار هند عرضه کرد.

بر اساس آمار، سامسونگ در سه ماهه چهارم سال 2022 برترین برند بازار موبایل هند بود و ویوو در رتبه دوم و شیائومی رتبه سوم را به خود اختصاص دادند. لو ویبینگرئیس گروه تجاری شیائومی می گوید که این شرکت برای بازیابی قابل توجه فروش و سود به زمان نیاز دارد و کاهش سالانه درآمد احتمالا تا نیمه اول سال 2023 ادامه خواهد داشت.