داده هایی که اپل از کاربران جمع آوری می کند + نحوه محدود کردن


هنگامی که از محصولات Apple استفاده می کنید، این شرکت اطلاعاتی درباره شما جمع آوری می کند که ممکن است شامل داده های مورد نیاز برای ثبت نام برای خدمات یا خرید محصولات باشد. این اطلاعات شامل نام، آدرس، ایمیل، Apple ID و جزئیات پرداخت است. از سوی دیگر، باید اشاره کنیم که تقریباً تمام شرکت های فناوری که از آنها خرید می کنید، این نوع داده ها را جمع آوری می کنند.

سیاست حفظ حریم خصوصی اپل همچنین اشاره می کند که این شرکت می تواند داده هایی را در مورد نحوه استفاده کاربران از دستگاه ها جمع آوری کند. این می‌تواند شامل برنامه‌هایی باشد که استفاده می‌کنید، جستجوهایی که در برنامه‌های Apple مانند App Store انجام می‌دهید، و تجزیه و تحلیل و داده‌های مربوط به مشکلات برنامه.

اپل برای جمع‌آوری اطلاعات دیگر از کاربران خود، مانند جزئیات مکان، اطلاعات سلامتی و تناسب اندام، ابتدا از آنها اجازه می‌گیرد. بخشی از توضیحات سیاست حفظ حریم خصوصی اپل به شرح زیر است:

به طور خلاصه، اگر می‌خواهید از برنامه‌های اپل استفاده کنید، احتمالاً باید داده‌هایی را که شرکت درخواست می‌کند ارائه کنید تا برنامه به درستی کار کند.

در بسیاری از موارد، اپل می گوید سیستم های خود را به گونه ای طراحی کرده است که بسیاری از داده های شما به صورت محلی در آیفون یا آی پد پردازش می شوند و نیازی به ارسال به سرورهای این شرکت نیست. برای مثال Game Center بر اساس اطلاعات گوشی به دوستان پیشنهاد می دهد و هیچ داده ای را برای انجام این کار به سرورهای اپل ارسال نمی کند. سازنده آیفون می‌گوید خلاصه‌ای از هزینه‌های Apple Card نیز بر اساس تاریخچه تراکنش‌های تلفن فرد ایجاد می‌شود.

اپل همچنین می گوید تکنیک هایی را برای جلوگیری از جمع آوری بیش از حد داده ها معرفی کرده است. از سوی دیگر، برای استفاده از بسیاری از امکانات سرویس نقشه این شرکت، احتمالاً باید به آن اجازه دسترسی لحظه ای به موقعیت مکانی شما را بدهید.

این غول فناوری مستقر در کوپرتینو همچنین گفت که استفاده از نقشه هایش به شناسه ای مرتبط است که در هر ساعت چندین بار تغییر می کند و ربطی به Apple ID ندارد. این ویژگی شناسایی کاربران را به صورت جداگانه دشوارتر می کند. در بخشی از توضیحات اسناد حریم خصوصی این شرکت در مورد سرویس نقشه های آن آمده است:

در مورد قسمت Apple’s Books، این شرکت اطلاعاتی مانند شناسه سخت افزاری گوشی و آدرس IP و همچنین Apple ID را هنگام دانلود محتوا ثبت می کند. با این حال، به فعالیت خواندن شما به طور خودکار شناسه های منحصر به فرد اختصاص داده می شود تا اپل فعالیت خواندن یک کاربر خاص را یاد نگیرد.

اطلاعاتی که اپل با اجازه شما جمع آوری می کند

فعالیت تبلیغاتی اپل در اپ استور در سال 2016 آغاز شد، اما این شرکت تبلیغات خود را به بخش اخبار، برنامه سهام و اپل تی وی نیز گسترش داد. این تبلیغات هنگام جستجوی موارد در برگه فروشگاه امروز شرکت و هنگام مرور برنامه ها نمایش داده می شوند. اپل می گوید بیش از 600 میلیون کاربر هر هفته از اپ استور استفاده می کنند که آن را به مکانی عالی برای ارائه تبلیغات تبدیل می کند.