خطرناک ترین هکرهای تاریخ – زومیت


هک و نفوذ عبارت است از شناسایی و بهره برداری از عیوب فنی و آسیب پذیری های شبکه با هدف دسترسی غیرمجاز به سیستم. همه هکرها مخرب نیستند. زیرا گروهی از هکرها که به “هکرهای کلاه سفید” معروف هستند به عنوان متخصص امنیت سایبری یا مهندس نرم افزار و تستر در شرکت های مختلف برای شناسایی و رفع آسیب پذیری های نرم افزار فعالیت می کنند.

اما «هکر کلاه سیاه» اهداف خرابکارانه ای را دنبال می کند و در این میان گروه بزرگی نیز لقب «هکر کلاه خاکستری» را یدک می کشند و بیشتر به فعالیت های سیاسی می پردازند و در مقاطع مختلف از کلاه سفید و مشکی استفاده می کنند.

خسارات ناشی از هک به شرکت ها سالانه به تریلیون ها دلار می رسد. به عنوان مثال، طبق گزارش های منتشر شده، تا پایان سال 2023، کل خسارت های مربوط به هک به 10 تریلیون دلار خواهد رسید. این در حالی است که در سال 2019، مجموع زیان 2 تریلیون دلار برآورد شده است.

بسیاری از مشکلات جرایم سایبری ناشی از همان ویژگی های اینترنت است که همه ما از آن استفاده می کنیم. حتی هکرهای آماتور نیز تقریباً بدون هیچ هزینه ای می توانند تمام ابزارهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین پیدا کنند.

هکرها مانند هر چیز دیگری به یکباره توسعه نیافته اند و در دهه های گذشته همگام با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کرده اند و امروزه به هک هوش مصنوعی نیز رسیده اند.

با این حال، شخصیت هکرها، صرف نظر از اینکه چقدر قانونی به عنوان مجرم معرفی می شوند، برای اکثر مردم جذاب است. توانایی و مهارت در شناسایی عیوب فنی و بهره برداری از آنها قطعا نیازمند دانش و خلاقیت فراوان است. اما اگر به جای حفاظت از آن برای خرابکاری استفاده شود، به درستی استفاده نشده است.

می توان گفت هکرها جنبه آنارشیستی افراد را قلقلک می دهند و یا حتی اعمال آنها یادآور داستان رابین هود، دزدی از ثروتمندان و هدیه دادن به فقرا است و چون هدف مثبتی دارند، مسیر و وسیله دستیابی به آن حتی برای لحظه ای در چشم عموم محو می شود. صرف نظر از درست یا نادرست بودن این فرضیات، در این مقاله می خواهیم 14 تا از خطرناک ترین هکرهای شناخته شده در تاریخ را معرفی کنیم.

14. جولیان آسانژ