حمله مدیر واتس اپ به تلگرام: مقامات روسی به چت ها دسترسی دارند


متا و واتس اپ همچنان در مقابل تلگرام و سایر اپلیکیشن های پیام رسان جایگاه حساسی دارند. مارک زاکربرگمدیر عامل متا چند ماه پیش ادعا کرد که واتس اپ از iMessage اپل ایمن تر است و اکنون ویل کاتکارتمدیر واتس اپ از تلگرام انتقاد کرد.

به گزارش GSMArena، Catcard Link با انتشار مقاله ای از مجله Wired در توییتر از عدم رمزگذاری انتها به انتها در تمامی چت های تلگرام انتقاد کرد.

Catcart می گوید سیستم رمزگذاری تلگرام به طور مستقل تأیید نشده است و دارای نقص هایی مانند فعال نبودن به طور پیش فرض است. همچنین تلگرام در چت های گروهی رمزگذاری انتها به انتها را ارائه نمی دهد. تلگرام می گوید که داشتن رمزگذاری انتها به انتها در چت های گروهی زمانی که صحبت از ارائه نسخه مبتنی بر داده می شود مشکل ساز می شود.

Catcart بخش مهمی از مقاله Wired را بازنشر کرد: “تلگرام این ظرفیت را دارد که تقریباً هر اطلاعات طبقه بندی شده را در صورت درخواست دولت ها ارائه دهد.”

مقاله Wired ادعا می کند که تعدادی از مقامات روسی به بخش SecretChat تلگرام دسترسی دارند. همچنین، طبق Wired، API موقعیت مکانی تلگرام دارای نقص است و به طور بالقوه موقعیت کاربران را در محدوده سه کیلومتری نشان می دهد.

این اولین بار نیست که واتس اپ و تلگرام از یکدیگر انتقاد می کنند. تلگرام می گوید واتس اپ آنقدر که مدیرانش ادعا می کنند امن نیست. ذخیره یک نسخه پشتیبان از پیام های WhatsApp در Google Drive باعث حذف رمزگذاری می شود. این بدان معناست که دولت ها می توانند برای دسترسی به جزئیات چت ها به گوگل مراجعه کنند و حتی با واتس اپ مکاتبه نکنند.