حل مشکل صفحه سیاه هنگام اجرای بازی در ویندوز


آیا هنگام انجام بازی صفحه نمایش دستگاه شما سیاه می شود؟ بیشتر اوقات این مشکل به دلیل قدیمی بودن درایورهای گرافیکی، مشکلات اتصال مانیتور، تنظیمات نادرست صرفه جویی در انرژی، استرس طولانی مدت سخت افزار، تولید گرمای بیش از حد یا تنظیمات نادرست بازی رخ می دهد.

اگر صفحه نمایش شما در حین بازی سیاه شد و شما را به دسکتاپ بازگرداند، در اینجا چند راه حل وجود دارد.

1. بررسی های اولیه برای عیب یابی صفحه سیاه

اگر قبلاً مشکل صفحه سیاه را تجربه کرده اید، می توانید این مرحله را رد کرده و با بقیه راهنما ادامه دهید. با این حال، اگر مشکل را در رایانه شخصی تجربه می‌کنید، باید برخی از بررسی‌های اولیه را انجام دهید تا مطمئن شوید که اتصال شل یا مشکل نمایش موقت نیست.

اولین قدم برای از بین بردن مشکلات موقت این است که مطمئن شوید کابل های HDMI، DVI یا DISPLAYPORT به درستی وصل شده اند. اطمینان حاصل کنید که کابل ها آسیبی ندیده اند و پورت هایی که به آن وصل شده است در وضعیت خوبی هستند. بررسی کنید که کابل به درستی به خروجی کارت گرافیک وصل شده باشد. در صورت امکان یک بار آن را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

منبع تغذیه نامناسب باعث عملکرد ناقص کارت گرافیک می شود و می تواند باعث خاموشی کامل صفحه شود. اگر پردازنده گرافیکی را تغییر دادید، مطمئن شوید که کارت گرافیک و واحد منبع تغذیه سازگار هستند. به همین ترتیب، سایر بررسی‌های اساسی را انجام دهید تا مطمئن شوید که باگ یا ناسازگاری سخت‌افزار دلیل مشکل نیست.

2. انجام بررسی های اولیه مربوط به ویندوز

فرآیند عیب یابی را با اعمال اصلاحات ذکر شده در زیر شروع کنید:

  • دستگاه خود را یک بار راه اندازی مجدد کنید تا مشکلات موقتی را حذف کنید.
    • فقط یک بازی را در یک زمان اجرا کنید، به خصوص اگر بازی سنگین باشد و استرس زیادی به سخت افزار شما وارد کند.
      • درایورهای قدیمی کارت گرافیک نیز می توانند باعث مشکلات نمایش در ویندوز شوند. بنابراین، اگر درایورهای گرافیک خود قدیمی هستند، به روز کنید.
        • هدف از حالت بازی در ویندوز بهبود تجربه بازی است، اما همچنین می تواند مشکلات غیر منتظره ای ایجاد کند. اگر حالت بازی قبلاً فعال است، آن را غیرفعال کنید. برای این کار، Game Mode را در جستجوی ویندوز تایپ کنید، Game Mode Setting را باز کنید، سپس سوئیچ Game Mode را خاموش کنید.