جزئیات اسنپدراگون 8 نسل 3 فاش شد. عدم پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی


اطلاعات مختلف در مورد تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 همچنان فاش می شود. پیش از این، از پیکربندی کلی هسته و سرعت ساعت پرچمدار کوالکام مطلع شده بودیم. اکنون افشاگری به نام کوبا وویچیچوفسکی او با افزودن جزئیات، این اطلاعات را در توییتر خود تکمیل کرده است.

گزارش کردن بررسی نوت بوک، این افشاگر تقسیم هسته 2+5+1 را برای اسنپدراگون 8 نسل 3 تأیید می کند و جزئیات هر خوشه را عمیقاً بررسی می کند. افشاکننده توییتر Tech_Reve همچنین می گوید که تراشه پرچمدار احتمالاً از کلاک بالاتر، ولتاژ کمتر و حافظه پنهان بیشتر بهره خواهد برد.

همانطور که انتظار می رفت، یک هسته Cortex-X3 با کد “+طلا” توسط Hunter وجود دارد. پنج هسته میانی Cortex-A7xx به دو خوشه به نام‌های “طلا” و “تیتانیوم” تقسیم می‌شوند که به ترتیب شامل سه و دو هسته هستند. در نهایت، دو هسته کم مصرف Cortex-A5xx وجود دارد که توسط Hayes با نام “silver” شناخته می شود. اساساً اسنپدراگون 8 نسل 3 از پیکربندی 2+2+3+1 استفاده می‌کند که آن را تنها از نظر ظاهری با نسل قبلی خود یعنی 3+2+2+1 متفاوت می‌کند.

کوبا اضافه می کند که تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 به طور کلی پشتیبانی از برنامه های 32 بیتی را کاهش می دهد. این به طور ضمنی تأیید می کند که هیچ هسته Cortex-A710 در کلاسترهای میانی وجود نخواهد داشت و عملکرد چند هسته ای بهتری را ممکن می کند.

در نهایت، پردازنده گرافیکی Adreno 750 تراشه پرچمدار با فرکانس 750 مگاهرتز، کم و بیش مشابه نسل فعلی Adreno 740 موجود در اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهد بود. کوالکام ممکن است این فرکانس را نزدیک به زمان عرضه مجدداً بررسی کند، اگرچه ممکن است زیاد نباشد. از آنجایی که بر روی یک گره TSMC بسیار بهتر ساخته شده است، فضای مناسبی برای آن دارد.