جایگزینی آیفون 13 مینی با آیفون 14 پلاس؛ یک تصمیم عاقلانه؟ داده ها پاسخ می دهند


تقریبا نیم سال از معرفی آیفون 14 می گذرد. مانند بسیاری از پرچمداران دیگر، هنگام عرضه این محصول بحث و جدل های زیادی وجود داشت، به خصوص زمانی که اپل تصمیم گرفت آیفون 14 پلاس با آیفون 13 مینی تعویض شد. خیلی ها پرسیدند که آیا کوپرتینو تصمیم درستی گرفته است؟

گزارش کردن فون آرنا، به نظر می رسد پاسخ این سوال مثبت است. اخیراً مطالعه ای توسط Display Supply Chain Consultants انجام شده است که تعداد ارسال پنل های سری آیفون 14 را بررسی می کند. با کمک این آمار می توان موفقیت تجاری نسبی مدل های مختلف را اندازه گیری کرد. نتایج به دست آمده واقعا جالب است.

بر اساس افزایش سالانه 2 درصدی تعداد نمایشگرها، مشخص است که سری آیفون 14 کمی محبوب تر از نسل قبلی خود است. همچنین این آمار به ما نشان می دهد که مدل های آیفون پرو همچنان عملکرد بهتری نسبت به مدل های استاندارد دارند.

علاوه بر این، این گزارش بیان می‌کند که درآمد حاصل از خط تولید امسال احتمالاً بیشتر خواهد بود زیرا مدل‌های رده بالاتر اکنون فروش بیشتری دارند. به عنوان مثال فروش مدل های پرو و ​​پرو مکس به ترتیب 22 و 23 درصد افزایش یافته است.

همچنین گزارش مذکور حاکی از آن است که فروش نمایشگرهای آیفون 14 پلاس نسبت به آیفون 13 مینی 59 درصد افزایش داشته است. بر این اساس می توان به بحث «مینی در مقابل پلاس» برای همیشه پایان داد زیرا آمارها نشان از موفقیت نسل جدید دارد. با این حال، آیفون 14 پلاس همچنان کم فروش ترین در خانواده خود است.

در نهایت می توان گفت که طبق گزارش مذکور، آخرین خانواده آیفون ها به موفقیت هایی دست یافته اند.