تیک آبی اینستاگرام پولی شد; تقلید از توییتر ایلان ماسک


متا در اقدامی مشابه توییتر، احراز هویت پولی را در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک آزمایش می‌کند. طبق گفته The Verge، احراز هویت پولی با هزینه ماهانه 11.99 دلار در دسترس است. اگر از تلفن همراه برای خرید اشتراک استفاده می کنید، هزینه ماهانه 14.99 دلار خواهد بود. این تفاوت قیمت مربوط به هزینه هایی است که اپل و گوگل از کاربران در اپ استور و پلی استور دریافت می کنند.

مارک زاکربرگمدیر عامل متا می گوید که حساب های کاربری Meta Verified به برچسب احراز هویت (تیک آبی) دسترسی خواهند داشت. خرید اشتراک ماهانه متا باعث می شود که حساب شما برای الگوریتم بیشتر دیده شود و هنگام تماس با تیم پشتیبانی متا پاسخی با اولویت بیشتری دریافت خواهید کرد. احراز هویت پول این هفته در استرالیا و نیوزیلند منتشر می شود و کشورهای بیشتری «به زودی» ارائه می شوند.

در بخشی از بیانیه متا می خوانیم: “این هفته ما ارائه سرویس Meta Verified را آغاز خواهیم کرد. این سرویس اشتراک به شما این امکان را می دهد تا حساب خود را از طریق کارت ملی و تیک آبی تایید کنید. مارک زاکربرگ می گوید هدف از انتشار Meta Verified افزایش است. امنیت در متا پلتفرم ها

برای ثبت نام در سرویس Meta Verified، حساب کاربری شما باید دارای پیش نیازهایی باشد که هنوز جزئیات آن اعلام نشده است. این سرویس فقط برای افرادی که حداقل 18 سال سن دارند ارائه می شود. به گزارش متا، علاقه مندان به سرویس اشتراک جدید باید کارت شناسایی ملی سازگار با نام و تصویر پروفایل اینستاگرام یا فیسبوک را به شرکت ارائه دهند.

سرویس اشتراک جدید اینستاگرام و فیس بوک مشابه سرویس آبی توییتر است که ماهانه 8 دلار هزینه دارد و امکان دسترسی به تیک آبی را فراهم می کند. برخلاف توییتر، متا می‌گوید اکانت‌هایی که قبلا تیک آبی دریافت کرده‌اند، با هیچ تغییری مواجه نخواهند شد. توییتر اعلام کرد که تمام حساب‌هایی که در روش قبلی احراز هویت شده‌اند، در صورت عدم ارائه سرویس اشتراک جدید، تیک آبی را از دست خواهند داد.

کسانی که خدمات اشتراک Meta Verified را خریداری می کنند، به مجموعه ای انحصاری از برچسب ها برای بخش Story و Rails دسترسی خواهند داشت. همچنین این کاربران هر ماه “100 ستاره رایگان” دریافت می کنند. این ستاره یک ارز دیجیتال است که می توانید از آن برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا در فیس بوک استفاده کنید.

مارک زاکربرگ می گوید فعلاً مشاغل نمی توانند به سرویس اشتراک Meta Verified بروند. همچنین، اگر می خواهید عکس پروفایل، نام، نام کاربری یا تاریخ تولد خود را تغییر دهید، باید دوباره مراحل احراز هویت را انجام دهید.