توییتر قصد دارد به یک پلتفرم پرداخت مانند PayPal و Apple Pay تبدیل شود


از آنجا که الون ماسک پس از خرید توییتر، این شرکت به دنبال راه های جدیدی برای افزایش درآمد بوده است. حالا شبیه ماسک است در شرف برداشتن گام دیگری برای رساندن خدمات توییتر به سطحی بالاتر از یک شبکه اجتماعی است. زیرا او می خواهد شرکت خود را به یک پلتفرم پرداخت برای رقابت با Apple Pay و PayPal تبدیل کند.

ماسک برنامه‌های خود را برای ورود به بازار پرداخت در نشستی با تبلیغ‌کنندگان توییتر که در Twitter Spaces برگزار شد، اعلام کرد. صاحب توییتر در این جلسه گفت که کاربران می توانند به سایر اعضای این شبکه اجتماعی پول انتقال دهند. اکنون جزئیات بیشتر در مورد طرح ماسک فاش نشده است، اما ظاهرا توییتر به طور فعال روی آن کار می کند.

به گفته 9to5Mac، توییتر در حال درخواست مجوزهای لازم برای تبدیل شدن به یک پلت فرم پرداخت در ایالات متحده است. در این گزارش ذکر شده است استر کرافورد، مدیر محصول شبکه اجتماعی مذکور روی زیرساخت سرویس جدید کار کرده است. این گزارش اشاره می کند که ماسک این شرکت قصد دارد توییتر را به یک اپلیکیشن همه کاره تبدیل کند.

ماسک قصد دارد خدمات فین‌تک مانند تراکنش‌های همتا به همتا، حساب‌های پس‌انداز و کارت‌های نقدی را به عنوان بخشی از یک طرح اصلی برای راه‌اندازی ابربرنامه‌های کاربردی که شامل پیام‌رسانی، پرداخت و تجارت است، ارائه دهد. او در سال 1999 یکی از اولین بانک های آنلاین به نام X.com را تأسیس کرد که بعداً بخشی از غول پرداخت PayPal شد.

در حالی که پلتفرم جدید توییتر در ابتدا با ارزهای سنتی و روش‌های پرداخت مرتبط کار می‌کند، این شرکت همچنین برنامه‌هایی برای اضافه کردن پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دارد. این پلتفرم اساساً با PayPal و حتی Apple Pay رقابت خواهد کرد و به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها در فروشگاه ها پرداخت کنند، بلکه برای افراد دیگر نیز پول ارسال کنند.

مشخص نیست که آیا توییتر می تواند با شرکت های پرداخت معتبری که سابقه طولانی در ارائه این خدمات دارند رقابت کند یا خیر.