توییتر راه اندازی سرویس اشتراک Blue را به دلیل عدم پرداخت 30 درصد کمیسیون اپ استور به تاخیر انداخت.


طبق یک گزارش جدید، نسخه اصلاح شده سرویس اشتراک توییتر Blue ممکن است از طریق سیستم خرید درون برنامه ای داخلی iOS در دسترس نباشد. توییتر این تصمیم را گرفته است تا از پرداخت 30 درصد کمیسیون به اپل اپ استور خودداری کند. هنگامی که نسخه جدید سرویس اشتراک Blue به تعداد محدود در اوایل این ماه در دسترس قرار گرفت، فقط باید از برنامه iOS پلت فرم اجتماعی برای خرید آن استفاده کنید، اما در حالی که الون ماسک او با انتشار توییتی در مورد نارضایتی خود از اپل، ظاهراً قصد دارد از پرداخت پول به غول فناوری کوپرتینویی خودداری کند.

ماسک گفته می‌شود که سرویس آبی توییتر جدید به مردم امکان می‌دهد نشان‌های تأیید آبی را خریداری کنند. پس از توقف ثبت نام و موجی از جعل هویت، قرار بود امکان خرید نشان آبی تأیید حساب های کاربری از روز سه شنبه مجدداً راه اندازی شود. بر اساس گزارش The Verge، این حرکت اکنون در حالت تعلیق است و گفته می‌شود فردی با آگاهی کامل از این موضوع این موضوع را تایید کرده است. ظاهراً به کارمندان توییتر گفته شده است که تغییرات دیگری نیز در سرویس Blue اعمال خواهد شد، از جمله افزایش قیمت یک سنت از 7.99 دلار به 8 دلار و نیاز به تأیید شماره تلفن.

ماسک این ماه شاهد افزایش توییت هایی بودیم که هدفشان اپل بود. او در 18 نوامبر از نرخ کمیسیون دریافتی اپ استور انتقاد کرد و آن را 30 درصد مالیات ممنوعه در اینترنت توصیف کرد. چند روز پیش، مدیرعامل تسلا در توییت دیگری گفت:

اپل، یکی از بزرگترین تبلیغ کنندگان در توییتر، اکثر تبلیغات خود را در پلتفرم اجتماعی متوقف کرده و تهدید کرده است که آن را از اپ استور حذف خواهد کرد. اما هنوز دلیل آن را نمی دانیم.

توییت های اپل الون ماسک به طور علنی تایید نکرده است، اما برخی گمانه زنی می کنند که اقداماتی مانند اخراج دسته جمعی او باعث تضعیف تیم های مسئول تعدیل محتوا می شود. علاوه بر این، تصمیم گیری ماسک برای بازیابی حساب های معلق از جمله دونالد ترامپرئیس جمهور سابق ایالات متحده، می تواند توییتر را در تضاد با سیاست های اپ استور قرار دهد.