تولد دوقلوهایی که جنین آنها در سال 1992 منجمد شد


دوقلوهای لیدیا و تیموتی ریج وی در 31 اکتبر 2022 (بیش از 30 سال پس از فریز شدن به عنوان جنین) به دنیا آمدند. طبق اسناد رسمی، آنها می توانند قدیمی ترین جنینی باشند که تا به حال زنده به دنیا آمده اند.

این جنین برای یک زوج متاهل ناشناس با استفاده از لقاح آزمایشگاهی (IVF) ایجاد شد و سپس در نیتروژن مایع در 22 آوریل 1992 در دمای منفی 196 درجه سانتیگراد ذخیره شد. در فرآیند لقاح آزمایشگاهی، ممکن است جنین‌های بیشتری از حد مورد نیاز تولید شود که می‌توان آن‌ها را به دانشمندان یا زوج‌هایی که بچه می‌خواهند اهدا کرد.

جنین هایی که دوقلو شدند، ده ها سال پیش به مرکز ملی اهدای جنین (NEDC) در ناکسویل، تنسی اهدا شد و سپس به والدین دوقلوها، ریچل و فیلیپ ریج وی از پورتلند، اورگان داده شد. فیلیپ پنج ساله بود که جنین ها برای اولین بار منجمد شدند. در حال حاضر فیلیپ و همسرش راشل دارای چهار فرزند دیگر هستند که همگی زیر 10 سال سن دارند.

رکورددار قبلی مسن ترین نوزاد، مولی اورت گیبسون بود که در 26 اکتبر 2020 از جنینی که به مدت 28 سال منجمد شده بود به دنیا آمد. در واقع، مولی رکورد خواهرش را شکست. این امکان وجود دارد که یک جنین منجمد قدیمی بدون ثبت سن آن استفاده شده باشد. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نرخ موفقیت و سایر داده ها را برای خدمات باروری دنبال می کند. اما به طور خاص به سن جنین های منجمد توجهی نمی کند.

مقالات مرتبط:

در این مثال، خانواده Ridgeway جنین ها را از یک پایگاه داده اهداکننده انتخاب کردند که برخی از ویژگی های اهداکننده را فهرست می کند. زوج اهداکنندگان با شماره شناسایی کمتر را ترجیح دادند. چون جزو اولین افرادی بودند که وارد دیتابیس شدند. فیلیپ به CNN گفت:

ما به دنبال به دست آوردن جنین هایی نبودیم که طولانی ترین مدت در جهان منجمد شده بودند. ما فقط می خواستیم آنهایی را انتخاب کنیم که بیشترین انتظار را داشتند.

جنین ها را می توان تقریباً برای مدت نامحدود منجمد کرد. اگرچه میزان بقا پس از ذوب حدود 80 درصد است، تنها کسری از جنین های منتقل شده منجر به تولد زنده می شوند. در این نمونه، پنج جنین ذوب و سه جنین قابل انتقال بودند که منجر به تولد دو نوزاد زنده شد. علیرغم گذراندن مدت طولانی در انجماد عمیق، انتظار می رود که این کودکان به همان اندازه سالم باشند که زندگی را به عنوان یک جنین ذخیره شده آغاز می کنند. بیشتر سن اهدا کننده و گیرنده جنین بر موفقیت این روش تأثیر می گذارد.

اکنون، پس از مدت ها انتظار، زندگی می تواند برای لیدیا (با وزن تولد حدود 2.6 کیلوگرم) و تیموتی (با وزن تولد حدود 2.9 کیلوگرم) به خوبی آغاز شود. تیم NEDC امیدوار است که دیدن لیدیا و تیموتی سایر والدین آینده را تشویق کند که همین کار را انجام دهند. این سازمان اکنون با استفاده از جنین های اهدایی به تولد بیش از 1200 نوزاد کمک کرده است.