توافق بر سود صفر درصد؛ اپل لنز پریسکوپی آیفون 15 پرو مکس را تنها با چهار دلار خریداری می کند


یکی از مهم ترین ویژگی ها احتمالا آیفون 15 پرو مکس مجهز به دوربین لنز پریسکوپی خواهد بود. این نوع لنز می سازد آیفون زوم اپتیکال بسیار بیشتری (بدون کاهش کیفیت) ارائه می دهد. شایعات می گویند که بزرگنمایی آیفون 15 پرو مکس به 10 برابر خواهد رسید، در حالی که آیفون 14 پرو مکس زوم سه برابری را ارائه می دهد.

مینگ چی کواین تحلیلگر کارکشته در گزارشی اختصاصی می گوید اپل برای تولید هر لنز پریسکوپ تنها چهار دلار به لارگان می پردازد. قیمت لنزهای پریسکوپ به طور متوسط ​​بین چهل و نیم تا پنج دلار و حتی بیشتر است. Kuo می‌گوید قیمت 4 دلاری به این معنی است که لارگان نمی‌تواند در لنز دوربین پریسکوپ سود کند.

لنزهای پریسکوپی مفهوم جدیدی در دنیای موبایل نیست و سال هاست که شرکت هایی مانند سامسونگ و شیائومی از چنین سیستمی استفاده می کنند. در لنز پریسکوپی از یک منشور برای دستیابی به بزرگنمایی نوری قابل توجهی بدون افزایش ضخامت لنز (و در نتیجه ضخامت گوشی) استفاده شده است.

مطابق با لنز پریسکوپ 9to5Mac انحصاری خواهد بود آیفون 15 پرو مکس. شاید سال آینده آیفون 16 پرو در کنار مدل پرو مکس به این لنز مجهز شود. اپل معمولاً لنزهای دوربین آیفون را از طریق Largan و Genius تهیه می کند، اما امسال فقط از لنزهای Largan استفاده می کند.