تماشا کنید: MacBook Pro 2023 توسط iFixit حذف شد


iFixit که معمولاً راهنمای تعمیرات شخصی گام به گام و بصری محصولات الکترونیکی مختلف از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها را ارائه می‌کند، این بار به راهنمای رسمی اپل برای تشریح مک‌بوک پرو 2023 روی آورد.

ویدئوی کالبد شکافی iFixit نشان می دهد که مک بوک پرو 2023 به جز تراشه های M2 Pro و M2 Max تفاوت چندانی با مدل های قبلی این محصول ندارد. البته هدف iFixit در ویدیوی خود این است که ببیند آیا دستورالعمل رسمی اپل می تواند به کاربران عادی کمک کند مک بوک پرو خود را تعمیر کنند یا خیر.

راهنمای رسمی اپل در واقع بخشی از برنامه تعمیرات خانه این شرکت است که در دسترس کاربران قرار می گیرد. این برنامه آخرین مدل های آیفون و همچنین تمامی اعضای سری M1 Mac را پوشش می دهد. اما از آنجایی که مک بوک پرو M2 Pro و M2 Max جدید از طراحی مشابه نسل قبل استفاده می کنند، می توانید از راهنمای مدل های قدیمی برای باز کردن این محصولات استفاده کنید.

همانطور که iFixit اشاره می کند، راهنمای اپل برای تعمیرات خانه با هشدارهای امنیتی فراوانی همراه است. علاوه بر این، کاربران هنگام باز کردن دستگاه با قطعات الکترونیکی سروکار دارند که ممکن است در این فرآیند برخی از آنها آسیب ببینند.

طبق گفته iFixit، دفترچه راهنمای اپل کاملاً جامع است و می توان مراحل آن را دنبال کرد. اما نکته جالب اینجاست که این غول فناوری از کاربران می خواهد که صفحه نمایش مک بوک را روی لبه میز قرار دهند تا در حین تعمیر هرگز با باتری تماس نگیرد. همچنین در مورد تعمیرپذیری MacBook Pros 2023، این لپ تاپ ها امتیاز 5 از 10 را دریافت کرده اند. زیرا بسیاری از قطعات به برد اصلی لحیم شده اند.