تماشا کنید: کالبد شکافی آیپد 10 شباهت هایی را با آیپد ایر 2020 نشان می دهد


آی‌پد 10 اپل برای مشتریانی طراحی شده است که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای خرید آی‌پد پرو کنند. این محصول دارای ویژگی ها و مشخصاتی است که البته همه آنها مثبت نیستند. مطمئناً این تبلت از طراحی جدید و سخت افزار قدرتمندی بهره می برد، اما کالبد شکافی iFixit نشان می دهد که شباهت زیادی به iPad Air 2020 دارد.

دکمه فیزیکی هوم از آیپد 10 حذف شده و دکمه پاور با حسگر اثر انگشت ادغام شده است. در حالی که تغییرات در طراحی محصولات الکترونیکی همیشه مورد استقبال کاربران قرار می گیرد، یافته های iFixit نشان می دهد که شاید یکی از بزرگترین نارضایتی های خریداران تبلت، نحوه شارژ اپل پنسل باشد. علاوه بر این دوربین سلفی این دستگاه در حالت افقی بر روی آن نصب شده است.

مقایسه iPad 10 و iPad Air 2020

همانطور که Wccftech اشاره می کند، اپل می توانست با استفاده بهینه از فضای داخلی آیپد 10، سیم پیچ شارژ بی سیم Apple Pencil را به این دستگاه اضافه کند، اما متأسفانه این شرکت این کار را انجام نداده است و در عوض، کاربران باید اولین شارژر را شارژ کنند. نسل اپل استایلوس لوازم مخصوص آن را با قیمت 9 دلار خریداری کنید.

iFixit همچنین دریافت که پورت USB-C iPad 10 به برد اصلی آن لحیم شده است که تعمیر آن را دشوارتر می کند. نکته مثبت تبلت مقرون به صرفه جدید اپل استفاده از باتری دو سلولی با ظرفیت 7606 میلی آمپر ساعت است و به راحتی از بدنه دستگاه جدا می شود. این در حالی است که باتری مدل های قبلی آیپد با چسب قوی روی شاسی آن قرار می گیرد که جداسازی آن را خطرناک و سخت می کند.

در دوربین تماشا کنید

یکی دیگر از نقاط ضعف آیپد 10 این است که برد اصلی آن به شاسی متصل است. بنابراین، قبل از رسیدن به باتری، ابتدا باید این قطعه را جدا کنید. انجام آن آسان نیست. به طور کلی، کالبد شکافی iFixit نشان می دهد که اگر امکان تعمیر برخی از قطعات این دستگاه وجود داشت، تبلت معقول تری بود. علاوه بر این، اپل همچنان آیپد 9 را با قیمت کمتری نسبت به آیپد 10 به فروش می رساند و ممکن است برخی از مشتریان انگیزه بیشتری برای خرید مدل قدیمی داشته باشند.