تماشا کنید: چگونه اپل عمدا تعمیر آیفون 14 پرو مکس را دشوار کرد؟


اپل همیشه سعی در تعمیر گوشی ها داشته است آیفون را کم کنید. این شرکت از پیچ، قطعات و اجزای بسیار کوچک در آیفون 14 پرو مکس کاربردهایی دارد که احتمالاً برای شناسایی آنها باید از میکروسکوپ استفاده کنید. کانال عظیم جفری ویدیویی از تعمیر این گوشی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد این روند چقدر دشوار است.

اگرچه در ویدیوی iFixit از کالبد شکافی iPhone 14 Pro Max نسبتاً ساده به نظر می رسد، Huge Jeffreys در انجام این کار با چالش هایی روبرو شد. لازم به ذکر است این کانال سابقه بسیار خوبی در زمینه تعمیر گوشی های معیوب و از کار افتاده دارد و از این رو با روند تعمیرات کاملا آشنا است. این کانال سعی کرد آیفون 14 پرو مکس را که قسمت های جلو و پشت آن شکسته بود باز کند و قطعات معیوب را تعویض کند. اگرچه قطعات داخلی دستگاه سالم به نظر می رسد و بدون مشکل خاصی قابل جدا شدن است.

بزرگ جفریس می گوید که در حالی که اپل طراحی آیفون 14 و آیفون 14 پلاس را بهبود بخشیده است تا تعمیر آنها را آسان‌تر کند، اما در مدل‌های آیفون 14 پرو از این رویکرد پیروی نکرده است. نوشته شده توسط WccfTech حتی تعویض باتری این گوشی ها نیز بسیار سخت به نظر می رسد و بهتر است اپل حداقل امکان تعویض این قطعه را به صورت ساده فراهم کند.

Huge Jeffreys در ویدیوی خود به استفاده از پیچ های مختلف در آیفون 14 پرو مکس اشاره می کند و ابراز تاسف می کند که برای برداشتن هر قسمت به پیچ گوشتی های مختلفی نیاز است. علاوه بر این قطعات کوچک دیگری نیز در این گوشی وجود دارد که باید با دقت بالایی از هم جدا شوند. این یوتیوبر ادعا می کند که برخی از قطعات به کار رفته در آیفون 14 پرو مکس به قدری کوچک هستند که ممکن است در اثر نفس سنگین یا عطسه آسیب ببینند یا جابه جا شوند.

بنابراین، ویدیوی Huge Jeffreys نشان می دهد که تعمیر آیفون 14 پرو مکس چقدر سخت و زمان بر است.