تماشا کنید: وقتی ربات انسان‌نمای شیائومی CyberOne درام می‌زند


آگوست 2022، شیائومی از ربات انسان نمای خود به نام CyberOne رونمایی کرد. این ربات 177 سانتی متر قد و 52 کیلوگرم وزن دارد و در آن زمان با توانایی هایی مانند حرکت انسان مانند مخاطب را تحت تاثیر قرار می داد. اکنون این شرکت برای نشان دادن قابلیت های محصول پیشرفته خود نحوه درام زدن را به آن آموزش داده است.

ربات انسان نمای شیائومی اکنون برای نواختن درام آموزش دیده است. ربات موفق شد این کار را در سه مرحله انجام دهد: در مرحله اول، به طور خودکار بیت را از یک فایل موسیقی ورودی MIDI تجزیه کرد و از آن برای ایجاد یک دنباله درام استفاده کرد. در مرحله دوم با استفاده از کتابخانه آفلاین و کالیبراسیون آنلاین، مسیر متحرک را هماهنگ با درام ایجاد کرد. در مرحله سوم بدن او توسط کنترلر جهت تکمیل هر حرکت هدایت می شد.

به گزارش Gizmochina، سخت ترین کار CyberOne در نواختن درام، سکانس های طولانی ریتم بود. زیرا باید از ادامه و بدون مشکل بودن حرکات آن اطمینان حاصل کرد. برای حل این مشکل، تیم آزمایشگاه رباتیک شیائومی بیت اصلی را استخراج کردند و سپس با ساخت کتابخانه آهنگ، حرکت آفلاین ضربان درام را بهینه کردند. این به ربات شرکت چینی اجازه داد تا آهنگی پیوسته بسازد که مطابق با ضربات درام باشد.

در دوربین تماشا کنید

توانایی CyberOne در نواختن درام گاهی به توانایی آن در هماهنگی کل بدن و انجام حرکات سریع، دقیق و گسترده مربوط می شود. این در حالی است که مهارت درام نوازی این محصول در حد طبل نوازان حرفه ای نیست. تیم شیائومی در حال کار بر روی بهبود قابلیت های حرکتی نسل بعدی این ربات است.

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که رباتی را در حال نواختن درام می بینیم. در واقع، گروه تمام رباتیک Compressorhead از آلمان یک درامر با چهار بازو دارد. با این حال، CyberOne شیائومی اولین ربات انسان نما در مقیاس کامل است که چنین مهارتی را آموخته است.