تماشا کنید: هواپیمای برقی چینی با یک بار شارژ می تواند 250 کیلومتر را طی کند


در طول قرن ها، فناوری تحول عظیمی در صنعت حمل و نقل ایجاد کرده است. زمانی انسان ها از کالسکه های اسبی برای پیمودن مسافت های طولانی استفاده می کردند و پس از آن از ماشین ها، قطارها و هواپیماها استفاده می کردند. با این حال، تحولات اخیر روش های جدیدی را برای حمل و نقل ارائه می دهد که یکی از آنها اتومبیل های پرنده ای است که شبیه هواپیماهای بدون سرنشین هستند. شرکت تاکسی هوایی چینی AutoFlight اخیراً با انجام یک پرواز آزمایشی توانسته مسافتی معادل 250.3 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند. این عدد در واقع رکورد جهانی جدیدی را برای وسایل نقلیه هوایی با قابلیت برخاست و فرود عمودی به ثبت رسانده است.

AutoFlight به عنوان یکی از شرکت های برجسته چینی تولید کننده تاکسی های هوایی ویدئویی از هواپیمای برقی Prosperity 4 خود را با رکورد 250.3 کیلومتر به اشتراک گذاشته است.

رکورد قبلی طولانی ترین پرواز متعلق به EVTOL بود که در سال 2021 توانست 248.8 کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید. Prosperity 4 یک وسیله نقلیه پنج نفره است که فقط از انرژی الکتریکی استفاده می کند، قادر به تحمل دو تن وزن است و دارای یک حداکثر سرعت 200 کیلومتر در ساعت این هواپیمای برقی برای برخاستن و فرود نیازی به باند فرودگاه ندارد، طبق گفته AutoFlight، ساکت تر، ارزان تر و ایمن تر از هلیکوپترهای معمولی است.

عمر بار یوهایرئیس AutoFlight می گوید که شرکت او قصد دارد تا سال 2025 گواهینامه صلاحیت پروازی آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا را برای Prosperity 4 دریافت کند. این شرکت چینی در سال 2017 تاسیس شد و ظرفیت تولید 1000 هواپیمای بزرگ eVTOL را در سال دارد.

به گفته GizmoChina، فعالیت های AutoFlight نقطه عطف بسیار مهمی برای eVTOL است. صنعتی که هدف آن انقلابی در حمل و نقل هوایی شهری با هواپیماهای الکتریکی است که برخاست و فرود عمودی را ارائه می دهند. این وسایل نقلیه با توانایی پرواز در مسافت های طولانی تر، جایگزینی پایدار برای هلیکوپترهای معمولی خواهند بود، به ویژه در مناطق پرجمعیت که نگرانی های زیادی در مورد آلودگی صوتی و هوا وجود دارد.

رکوردشکنی مسافت طولانی Prosperity 4 با یک بار شارژ، پتانسیل شرکت های چینی را برای رقابت در بازار نوظهور eVTOL نشان می دهد. صنعتی که در حال حاضر تحت سلطه شرکت های آمریکایی است. همانطور که AutoFlight به توسعه هواپیماهای خود و دریافت گواهینامه های ایمنی و قابلیت پرواز در سراسر جهان ادامه می دهد، این پتانسیل را دارد که به یکی از غول های صنعت eVTOL تبدیل شود. با ورود شرکت های جدید به این بازار و توسعه فناوری های پیشرفته تر، انتظار داریم در آینده شاهد دستاوردهای چشمگیرتری در زمینه حمل و نقل هوایی شهری باشیم.