تماشا کنید: ما ChatGPT را به عنوان فیلمنامه نویس در زومیت استخدام کردیم!


ChatGPT یکی از هیجان انگیزترین پدیده های چند سال اخیر در صنعت فناوری است. این چت بات که بر اساس هوش مصنوعی ساخته شده است، به هر سوالی که فکرش را بکنید پاسخ می دهد. Chat JPT مقالات آکادمیک می نویسد، راهنمای خرید محصول می سازد و به دلیل هوش بالای خود، بسیاری از برنامه نویسان را می ترساند زیرا ممکن است روزی آنها را جایگزین کند.

استفاده از ChatGPT فراتر از تصور است. تعدادی از برنامه نویسان با استفاده از ChatGPT سرعت کار خود را افزایش داده اند، خبرنگاران برای تیتر بهتر از ChatGPT کمک می گیرند و حتی تعدادی از معماران با همکاری ChatGPT طرح های جدیدی ایجاد می کنند.

برای آزمایش دقت ChatGPT، از ربات چت خواستیم تا سناریویی را با محوریت رباتی بنویسد که به دنبال هدایت یک تیم تولید است. ما به صراحت برای این چت بات مشخص کردیم که ربات باید به صورت اول شخص و در موقعیت دوربین باشد.

در مرحله بعد با استفاده از سناریوی نوشته شده توسط ChatGPT و بدون هیچ تغییری در آن ویدیوی جدیدی تولید کردیم.

ChatGPT اسکریپت ویدیویی ما را با دقت و جزئیات بسیار نوشته است. چت بات گفت که مصاحبه ویدیویی باید تصویری از ورود یک ربات به یک استودیوی تلویزیونی باشد. ChatGPT حتی مکالمات بین ربات و تیم سازنده را به تفصیل شرح داد و سکانس بیرونی را اینگونه توصیف کرد: “ربات استودیو را ترک می کند در حالی که اعضای تیم سازنده به گفتگوی خود ادامه می دهند.”

متن سناریوی تولید ChatGPT را می توانید در زیر مشاهده کنید:

با تایید سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI (خالق ChatGPT)، بسیاری از تحلیلگران آینده روشنی را برای چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی متصور هستند. مایکروسافت فرآیند استفاده از ChatGPT را با نسخه پریمیوم پیام رسان تایمز آغاز کرده است و به زودی این ربات چت را به سایر محصولات خود از جمله موتور جستجوی بینگ خواهد آورد. بینگ به لطف ChatGPT رقیب شایسته تری برای گوگل خواهد بود.

موفقیت ChatGPT مدیران گوگل را به وحشت انداخته است. گوگل جلسات مهمی را با حضور بنیانگذاران برای تدوین پروژه های جدید برای فعالیت بیشتر در زمینه هوش مصنوعی برگزار کرد. احتمالا هفته آینده شاهد رونمایی از پاسخ مستقیم گوگل به ChatGPT خواهیم بود.