تماشا کنید: طراحی مفهومی جالب از ظاهر و ویژگی‌های iOS 17


کمتر از دو هفته تا معرفی iOS 17 باقی مانده است و انتظار داریم این سیستم عامل ویژگی های جدیدی را برای کاربران آیفون به ارمغان بیاورد. پیش از این شایعات مختلفی در مورد ویژگی های جدید آپدیت iOS منتشر شده بود که از آن جمله می توان به نمایش زیرنویس آهنگ های Music در صفحه قفل، طراحی مجدد مرکز کنترل و … در حال حاضر اشاره کرد. نیکلاس گیگو این یک طرح مفهومی جذاب از iOS 17 را به اشتراک گذاشته است که ظاهر آن را به تصویر می کشد.

ویدیوی جالب گیگو این بر اساس شایعات اخیر مربوط به iOS 17 است و ویژگی های سفارشی سازی صفحه قفل را نشان می دهد. ظاهرا اپل در حال کار بر روی گزینه های جدیدی برای فونت ها و والپیپرها و نمایش اشعار برنامه موسیقی بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی بوده است.

بلومبرگ در اوایل سال جاری گزارش داد که اپل در حال برنامه ریزی برای ایجاد تغییرات اساسی در مرکز کنترل iOS 17 است. طراحی فعلی سیستم عامل موبایل اپل با iOS 11 معرفی شد و از آن زمان تاکنون تغییری نکرده است. کاربران می توانند از مرکز کنترل برای دسترسی سریع به تنظیمات Wi-Fi و اینترنت تلفن همراه، کنترل های رسانه و میانبرهای برخی از برنامه های سیستم استفاده کنند.

در حال حاضر، مشخص نیست که دقیقا چه تغییراتی در مرکز کنترل iOS 17 اعمال خواهد شد. ولی گیگو ظاهر این بخش را کمی به روزتر به تصویر کشیده است. از دیگر ویژگی های مورد انتظار این سیستم عامل می توان به گزینه قفل کردن اپلیکیشن ها با Face ID و تاریخچه اپلیکیشن ماشین حساب اشاره کرد.

به گفته 9to5Mac، انتظار می‌رود iOS 17 با نسخه بهبودیافته اپلیکیشن‌های Wallet و Health عرضه شود. نمایشگر شبکه ای جدید این سیستم عامل همچنین امکان جابه جایی آسان بین تصاویر پس زمینه در صفحه قفل را فراهم می کند. علاوه بر این، iOS 17 برای ساکنان اتحادیه اروپا ممکن است اولین نسخه از سیستم عاملی باشد که امکان نصب برنامه ها از منابع شخص ثالث خارج از اپ استور را ارائه می دهد.