تماشا کنید: با هوش مصنوعی بتمن را به میدان آزادی تهران آوردیم!


هوش مصنوعی راه درازی را پیموده است و امروزه کد می نویسد، آهنگ می سازد، با هواپیماهای جنگنده پرواز می کند و به ربات های چهار پا در آموزش نظامی کمک می کند.

در حالی که کاربران از پیشرفت‌های هوش مصنوعی هیجان‌زده هستند، تعدادی از تحلیل‌گران به قدرت کشتار هوش مصنوعی اشاره می‌کنند و میلیاردرهای سرشناس معتقدند که هوش مصنوعی یکی از بزرگترین تهدیدها برای آینده تمدن است.

به لطف ابزارهای هوش مصنوعی مانند DALL-E 2 و Midjourney، می‌توانید تصاویر منحصربه‌فردی را بدون تخصص طراحی و نقاشی ایجاد کنید، که گاهی اوقات بسیار عجیب می‌شوند. به همین دلیل زومیت نگاهی به این دو هوش مصنوعی قدرتمند انداخته است.

فناوری با سرعتی سریع پیشرفت می کند. در حالی که تا یک و نیم دهه پیش امکان اسکرول روی صفحه نمایش گوشی افراد را سرشار از هیجان می کرد، امروزه به ابزارهایی دسترسی داریم که برای پاسخ به هر سوالی بر هوش مصنوعی متکی هستند. ChatGPT محبوب ترین نمونه از ابزارهای هوش مصنوعی است، اما تنها هوش مصنوعی پرکاربرد در جهان نیست.

قبل از اینکه ChatGPT شروع به کار کند، سایر ابزارهای هوش مصنوعی به طور خلاصه در رسانه های فناوری خبرساز شدند. توسعه یافته توسط همان شرکت سازنده ChatGPT، OpenAI، DALL-E 2 تصاویر را از متن ایجاد می کند. هوش مصنوعی Midjourney نیز عملکرد مشابهی دارد.

ابزارهایی که با کمک هوش مصنوعی تصاویر ایجاد می کنند، این پتانسیل را دارند که دنیای هنر را متحول کنند. عملکرد این ابزارها به این صورت است که شما متن مورد نظر را وارد می کنید و منتظر می مانید تا نتیجه نمایش داده شود. هرچه متن شما دقیق تر باشد، نتیجه جذاب تر است.

* تصویر اصلی مقاله با هوش مصنوعی Midjourney ساخته شده است.