تماشا کنید: این سگ رباتیک از پاهای خود برای ایستادن و تعامل با اشیا استفاده می کند


قبلاً چندین سگ رباتیک ساخته شده است که هر کدام با قابلیت های جذاب خود ما را تحت تأثیر قرار داده اند، اما با این وجود سگ های واقعی از نظر مانورپذیری و تعامل با محیط اطراف بسیار کارآمدتر از مدل های رباتیک هستند.

اکنون محققان دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه کالیفرنیا یک ربات چهار پا جدید با دامنه حرکتی بسیار گسترده تر از سگ های روباتیک مشابه قبلی ساخته اند که می تواند با پاهای خود با اجسام مختلف تعامل داشته باشد. این سگ رباتیک می تواند به دیوار تکیه داده یا دکمه آسانسور را فشار دهد و حتی با توپ بازی کند.

گزارش کردن سگ رباتیک ExtremeTech که توسط محققان دانشگاه کارنگی ملون ساخته شده است، از فناوری RealSense اینتل استفاده می کند. این ربات که Unitree Go1 نام دارد، امکان تصویربرداری سه بعدی را با فناوری فوق الذکر ارائه می دهد و در کنفرانس بین المللی رباتیک و اتوماسیون IEEE (ICRA) امسال به نمایش در خواهد آمد. در ویدیوی بالا می توانید قابلیت های Unitree Go1 را مشاهده کنید. اولین نسخه دمو این ربات به سمت دیوار حرکت می کند و با استفاده از اندام های جلویی خود را روی سطح دیوار نگه می دارد. این محصول از بازوی جلویی خود برای ایستادن به صورت ایستاده و از اسباب بازی دیگر خود برای فشار دادن دکمه ها استفاده می کند. ربات مذکور سپس چهار دست و پا پایین می رود و به عقب برمی گردد.

Unitree Go1 همچنین از وزن بدنه خود برای فشار دادن دکمه های بزرگتر مانند کنترل های بزرگ درب استفاده می کند. یکی دیگر از توانایی های این سگ رباتیک، ضربه زدن به توپ است.

سگ رباتیک Unitree Go1 نیز می تواند با اندام های متحرک خود موانع ناشناخته را شناسایی کرده و به مسیر خود ادامه دهد. این محصول از طریق یک شبکه عصبی 18 لایه و در دو قسمت آموزش داده شده است که به آن کمک می کند توالی گسترده ای از رفتارهای غیرقابل پیش بینی را بیاموزد و از آنها در حین حرکت استفاده کند.