تماشا کنید: انفجار و آتش سوزی آیفون در شب در خانه یک زوج آمریکایی


آیفون 4 اپل که بیش از یک دهه از عرضه آن می گذرد، هنگام شارژ شدن آتش گرفت. به گزارش 9to5Mac، دوربین امنیتی داخل خانه لحظه آتش گرفتن آیفون را ثبت کرده است. خوشبختانه با آتش گرفتن آیفون به کسی آسیب نرسید و هیچ آتش سوزی در خانه رخ نداد.

حادثه آتش سوزی آیفون هشدار دهنده است. زیرا این اتفاق زمانی افتاد که همه ساکنان خانه خواب بودند. این اتفاق برای آیفون 4 رخ داد. بنابراین، صاحبان مدل های جدیدتر نباید نگران باشند.

برایان و جنیفر، از ایالت اوهایو، در پستی که در فیس بوک منتشر کردند، از “خوش آمدید” خود صحبت کردند. چون ممکن است خانه آتش بگیرد: «دیشب بچه‌های ما در حال شارژ آیفون 4 قدیمی با شارژر اپل بودند که گوشی در آشپزخانه منفجر شد و آتش گرفت؛ آن هم وقتی که ما خواب بودیم».

امروزه باتری های لیتیوم یونی به طور گسترده در وسایل الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند و حادثه آتش سوزی این باتری ها یک اتفاق بسیار نادر است. با این حال، گاهی اوقات باتری های قابل شارژ بیش از حد گرم می شوند و آتش می گیرند. برخی از دلایل اصلی انفجار باتری عبارتند از: قرار گرفتن در معرض آتش و آسیب سوراخ شدن و نقص سخت افزاری در فرآیند ساخت.

علت اصلی آتش سوزی آیفون 4 مشخص نیست. اما فراموش نکنید که با دستگاهی روبرو هستیم که 12 سال پیش تولید شده است. آیفون های قدیمی لزوماً آتش نمی گیرند. اما نحوه نگهداری باتری بسیار مهم است. یک تلفن همراه 12 ساله یا از باتری جایگزین استفاده می کند یا باید دائماً به شارژر متصل باشد.

استفاده طولانی مدت از باتری قدیمی و شارژ مداوم آن می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود. تعویض باتری حتی در مواقع ضروری باید با دقت زیادی انجام شود. اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد. به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت تعویض باتری آیفون، گوشی خود را به متخصصان واجد شرایط نشان دهید.