تماشا کنید: آیفون 14 پرو مکس با اختلاف زیادی در تست باتری پیکسل 7 پرو را شکست داد


اپل به دلیل بهینه سازی سخت افزاری و نرم افزاری که به آیفون اجازه می دهد عمر باتری طولانی تری ارائه دهد مشهور است. با این حال، همیشه این سوال وجود دارد که آیا آیفون می تواند با گوشی های هوشمند اندرویدی رقابت کند یا خیر. با این تفاسیر، یوتیوبر جدیدترین آیفون 14 پرو مکس اپل را در مقابل گوگل پیکسل 7 پرو در تست عمر باتری قرار داده است.

آیفون 14 پرو مکس با 21 درصد عمر باتری بیشتر، پیکسل 7 پرو را شکست داد

وقتی صحبت از ظرفیت باتری به میان می آید، آیفون در مقایسه با گوشی های اندرویدی ممکن است شما را هیجان زده نکند. به عنوان مثال، آیفون 14 پرو مکس با باتری کوچکتر 4323 میلی آمپر ساعتی در مقایسه با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی پیکسل 7 پرو عرضه می شود. هر دو گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی با وضوح و نرخ تازه سازی مشابه هستند. روی کاغذ، Pixel 7 Pro گوشی قدرتمندتری است که باید عمر باتری بیشتری را ارائه دهد. با این اوصاف، همه چیز به بهینه سازی ها و تراشه هایی بستگی دارد که این گوشی را تامین می کند.

تست عمر باتری آیفون 14 پرو مکس و پیکسل 7 پرو توسط کانال یوتیوب Phonebuff انجام شد. این تست شامل 11 مرحله مختلف است و هر گوشی که دوام بیشتری داشته باشد برنده است. برای جزئیات بیشتر می توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید:

همانطور که می بینید، آیفون 14 پرو مکس در تست عمر باتری در برابر گوگل پیکسل 7 پرو با اختلاف زیادی برنده شد. زمانی که پیکسل 7 پرو منصرف شد، 21 درصد از عمر باتری آیفون 14 پرو مکس باقی ماند.

بر اساس آزمایش، Phonebuff اظهار داشت که باتری 21 درصدی به بیش از چهار ساعت مرور اینستاگرام و 3 ساعت و 30 دقیقه پیامک تبدیل شده است. در مورد زمان استفاده، آیفون 14 پرو مکس 11 ساعت و 44 دقیقه با 16 ساعت عمر باتری در حالت آماده به کار فعال دوام آورد که در مجموع 27 ساعت و 44 دقیقه طول کشید. از سوی دیگر، پیکسل 7 پرو به مدت 9 ساعت و 41 دقیقه و 16 ساعت در حالت استندبای فعال بود که کل زمان را به 25 ساعت و 41 دقیقه می رساند.

با خیال راحت می توان نتیجه گرفت که تراشه A16 Bionic آیفون و iOS 16.1 بدون هیچ مشکلی کار می کنند تا در مقایسه با تراشه Tensor G2 و Android 13 عمر باتری بیشتری را ارائه دهند.