تماشا کنید: آیا مایکروسافت هوش مصنوعی را به Minecraft اضافه می کند؟


مایکروسافت در موتور جستجوی بینگ خود به شدت بر هوش مصنوعی متمرکز است و ظاهراً قصد دارد مدل دیگری از هوش مصنوعی را برای گیمرها توسعه دهد. منابع آگاه مدعی هستند که هوش مصنوعی جدید مایکروسافت برای کنترل شخصیت های بازی Minecraft استفاده می شود.

گفته می شود که مایکروسافت نسخه هوش مصنوعی Minecraft را در یک جلسه محرمانه با حضور کارکنان شرکت به نمایش گذاشته است. Neowin می نویسد که افزودن هوش مصنوعی به Minecraft سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

برخی از وظایف در Minecraft را می توان به روش های مختلفی انجام داد و احتمالاً هوش مصنوعی راه های جدیدی را برای انجام آنها ارائه می دهد.

ویدیوی بالا که توسط حساب توییتر WalkingCat فاش شده است، نسخه هوش مصنوعی Minecraft را نشان می دهد. به طور معمول، برای ایجاد ساختارهای جدید در Minecraft باید ساعت ها یا حتی روزها وقت بگذارید، اما در نسخه هوش مصنوعی، از طریق متن به بازی دستور می دهید تا ساختار مورد نظر خود را ایجاد کند.

ظاهرا مایکروسافت در حال حاضر برنامه ای برای افزودن ابزارهای هوش مصنوعی به نسخه عمومی Minecraft ندارد. گفته می شود که محققان هوش مصنوعی قبلاً از Minecraft برای اهداف تحقیقاتی استفاده کرده اند. Minecraft دنیای بی پایانی دارد که می توانید در آن بسازید.

OpenAI، خالق چت ربات ChatGPT، که ارتباط نزدیکی با مایکروسافت دارد، سال گذشته مقاله‌ای را منتشر کرد که بر تحقیقاتی که در مورد بازی Minecraft انجام داد تمرکز کرد. OpenAI با استفاده از ده‌ها هزار ساعت ویدیوی گیم‌پلی Minecraft، هوش مصنوعی جدیدی ایجاد کرد تا گیمر بتواند برخی از وظایف پیچیده بازی را راحت‌تر انجام دهد.