تلگرام در تصمیمی غافلگیرکننده اطلاعات شخصی کاربران خود را در دادگاه فاش کرد


به گزارش تک کرانچ، تلگرام به منظور تبعیت از حکم دادگاه در هند، نام، شماره موبایل و آدرس IP مدیران کانال را که متهم به نقض کپی رایت هستند، فاش کرده است. این ادعا به نوبه خود بسیار قابل توجه است و در صورت صحت نشان می دهد که با فشار بر تلگرام، دولت ها می توانند به داده هایی که این پیام رسان از صدها میلیون کاربر خود جمع آوری می کند دسترسی داشته باشند.

گفته می شود که یک معلم هندی به دلیل ناتوانی تلگرام در جلوگیری از توزیع غیرقانونی مطالب درسی خود از این پیام رسان در دادگاه عالی هند شکایت کرده است. نیتو سینگمعلم شاکی می گوید تعدادی از کانال های تلگرامی بدون کسب مجوز مطالب درسی او را با قیمت پایین به کاربران فروخته اند.

دادگاهی در هند قبلاً به تلگرام دستور داده بود که قوانین این کشور را رعایت کند و جزئیات افرادی را که چنین کانال هایی را مدیریت می کنند ارائه کند.

تلگرام گفته بود که افشای اطلاعات شخصی مدیران کانال نقض حریم خصوصی و قوانین سنگاپور است، اما دادگاه هند با این استدلال موافق نبود. سرورهای مورد استفاده برای ذخیره اطلاعات کاربران تلگرام در سنگاپور قرار دارند.

دادگاه هند به تلگرام گفت که لازم است اقداماتی برای حمایت از صاحبان کپی رایت در برابر افرادی که قانون را نقض می کنند، اتخاذ شود. پراتیبا سینگقاضی دادگاه می گوید تلگرام از حکم قبلی تبعیت کرده و داده ها را به اشتراک گذاشته است.

دادگاه هند در بیانیه ای اعلام کرده است که شاکیان و وکلای آنها مجاز به اشتراک گذاری اطلاعات تلگرام مورد نظر با نهاد دیگری نیستند، اما در روند فعلی پرونده، اجازه ارائه این داده ها به سازمان های دولتی یا پلیس داده شده است. بخش

مقالات مرتبط:

سخنگوی تلگرام به درخواست تک‌کرانچ برای توضیح درباره اظهارات دادگاه هند پاسخی نداد، اما در بیانیه‌ای گفت: «تلگرام داده‌های بسیار محدودی را از کاربران خود جمع‌آوری می‌کند و گاهی اوقات به هیچ داده‌ای از آنها دسترسی ندارد. در بیشتر موارد، ما نمی‌توانیم. بدون یک سری نقاط ورودی خاص به داده های هر کاربر دسترسی داشته باشید. ما معتقدیم که این اتفاق در رابطه با پرونده هندی رخ داده است. “در نتیجه، ما نمی توانیم تایید کنیم که داده های شخصی در این مورد به اشتراک گذاشته شده است.”

هند یکی از بزرگترین بازارهای تلگرام است. یکی از دلایل محبوبیت تلگرام، کانال هایی است که به طور گسترده کپی رایت را نقض می کنند و جدیدترین فیلم ها و سریال ها را برای دانلود رایگان در دسترس قرار می دهند. برخی از این کانال های عمومی ده ها هزار کاربر دارند.