تعداد اپلیکیشن های اپ استور به کمترین میزان در هفت سال گذشته رسیده است


بر اساس یک گزارش غیررسمی، تعداد اپلیکیشن های فروشگاه اینترنتی اپ استور به کمترین میزان در هفت سال گذشته رسیده است. اپ استور تنها پلتفرمی است که به کاربران آیفون و آیپد امکان دانلود اپلیکیشن ها را می دهد. گفته می شود که اپل در فصل گذشته 540000 اپلیکیشن را از اپ استور منتشر کرده است. این شرکت از مدت ها قبل شروع به حذف اپلیکیشن های قدیمی و به روز کرده است.

به گزارش iMore به نقل از Finbold، تعداد اپلیکیشن های اپ استور هم اکنون به 1642759 رسیده است. در سه ماهه دوم سال جاری تعداد درخواست ها 2 میلیون و 184 هزار و 456 مورد بوده است. به عبارت دیگر، در سه ماهه سوم سال 2022، اپل نزدیک به 25 درصد از تمام برنامه ها را از اپ استور حذف کرده است. آخرین باری که تعداد اپلیکیشن های اپ استور بسیار کم بود در سه ماهه سوم سال 2015 بود.

ظاهرا تعداد اپلیکیشن های حذف شده از اپ استور در سه ماهه دوم سال 2022، 439000 بوده است. از میان برنامه‌های حذف شده توسط اپل، 64 درصد به‌روزرسانی نرم‌افزار جدیدی برای حداقل دو سال یا بیشتر دریافت نکرده بودند.

طبق گزارش اپل اینسایدر، گوگل پلی در حال حاضر میزبان 3553050 اپلیکیشن است. فروشگاه اینترنتی آمازون با 483328 اپلیکیشن در جایگاه سوم قرار دارد.

مقالات مرتبط:

حذف اپلیکیشن از اپ استور چیز جدیدی نیست، با این حال، تعداد اپلیکیشن هایی که در سه ماهه اخیر از فروشگاه آنلاین اپل حذف شده اند بسیار قابل توجه است.

در اوایل سال جاری، اپل به توسعه دهندگان برنامه های قدیمی 30 روز فرصت داد تا یک به روز رسانی را منتشر کنند در غیر این صورت برنامه آنها از اپ استور حذف می شود. Feinbold می گوید که بین حذف اپلیکیشن های اپ استور و کاهش درآمد این فروشگاه آنلاین در سه ماهه اخیر ارتباط وجود دارد. اپل درآمد واحدهای تجاری مختلف را در گزارش های مالی خود اعلام نمی کند، اما تحلیلگران مستقل می گویند درآمد اپ استور کاهش یافته است.

Feinbold می‌گوید که اپل قبلاً هیچ ضرب‌الاجلی برای حذف برنامه‌ها تعیین نمی‌کرد، اما اتفاقات ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که پاکسازی اپ استور از برنامه‌های قدیمی یک برنامه عملیاتی است و اپل با جدیت آن را دنبال می‌کند. سیاست اپل برای حذف اپلیکیشن ها بارها مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا تنها راه نصب اپلیکیشن ها در آیفون، استفاده از اپ استور است و در صورت حذف اپلیکیشن، برای کاربران جدید برای همیشه از دسترس خارج می شود.