تصویری دیدنی از شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی در یک صحنه


شلیک جادویی روی لوی این اولین باری است که شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی در ایسلند گرفته شده است. این افکت تنها به لطف یک تکنیک جدید عکاسی امکان پذیر شد.

گرد و غبار هیدروژن قرمز حلقه بارنارد را می توان در اطراف ستارگان در این تصویر مشاهده کرد که با دوربین Canon EOS Ra طراحی شده برای عکاسی نجومی و فیلتر سحابی H-alpha ویژه گرفته شده است.

شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی

روی می گوید که قرار است کاری را انجام دهد که هیچ کس قبلاً انجام نداده است. او می گوید:

تصمیم گرفتم به ایسلند بروم و از فیلترها و تجهیزات جدیدم، فیلترهای Optolong و Idas H-alpha استفاده کنم. من ایده ای برای گرفتن شفق قطبی همراه با اجرام آسمانی داشتم. فقط می دانستم که اگر عکس را درست برنامه ریزی کنم، می توانم شکارچی و شفق را در یک قاب ببینم.

روی زمانی که در نزدیکی کوه وسترهورن در ایسلند بود، از اپلیکیشن PhotoPills برای تراز کردن لنز خود با Orion استفاده کرد. او با عکسبرداری با فیلتر اچ آلفا و بدون فیلتر دو پدیده طبیعی را به تصویر کشید. یعنی هیچ وقت مجبور نبود سه پایه را حرکت دهد.

به دلیل پوشش ابر، فقط شکارچی کاملاً قابل مشاهده بود و به نظر می رسید که شفق قطبی در میان ابرها می رقصد. اگرچه می توان گفت که تصویر با ابرهای پس زمینه خاص شده است.

تلاش های لوی باعث شد که ناسا او را برای تصویر روز نجوم خود انتخاب کند و توسط آژانس فضایی اروپا (ESA) به رسمیت شناخته شود.

شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی

دنیایی پر از رنگ در آسمان تاریک وجود دارد، و ما باید بدانیم که از کدام فیلترها برای بیرون کشیدن این فرکانس های کم نور در آسمان شب استفاده کنیم و به درستی جواهرات پنهان آسمان را برای تصویری بسیار بهتر از منظره نمایان کنیم.

شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی

عکس های دیگر لوی از سفرش به ایسلند هم فوق العاده است. این هنرمند در روز فیلمبردار هایپرلپس و در شب عکاس نجومی است. روی کارگاه های عکاسی برگزار می کند و در حال برنامه ریزی تورهای عکس جدید با فیلترهای خاص خود در ایسلند است.

شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی

شفق قطبی و صورت فلکی شکارچی

***

امیدواریم از تماشای این قسمت از شاتر لذت برده باشید. برای دیدن آثار بیشتر به اینستاگرام روی لوی مراجعه کنید. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟