تصاویر شگفت انگیز غواص ژاپنی از ماهی مرکب غول پیکر 2.5 متری


غواصی در ژاپن با یک ماهی مرکب غول پیکر 2.5 متری روبرو شد. یوسوکه تاناکا او که توچال غواصی T-Style را به همراه همسرش در شهر تویوکا اداره می‌کند، در 6 ژانویه پس از اینکه از ناخدای کشتی شنید که یک ماهی مرکب بزرگ در نزدیکی سطح دریای ژاپن شنا می‌کند، از این فرصت استفاده کرد. پاداش او برخورد نزدیک با یکی از موجودات مرموز اقیانوس بود. تاناکا در ایمیلی به LiveScience نوشت که برای اولین بار با ماهی مرکب غول پیکر (Achiteuthis Dux) جفت شد. او همچنین از ترس خود هنگام مواجهه با این موجود عظیم الجثه صحبت کرد.

ماهی مرکب غول پیکر معمولاً در اعماق اقیانوس زندگی می کنند و اغلب فقط لاشه آنها به ساحل می نشیند یا به طور تصادفی در تورهای ماهیگیری گرفتار می شود. ماهی مرکب حتی می تواند بین 12 تا 14 متر رشد کند. چنین ابعادی با توجه به عمر کوتاه پنج ساله این حیوانات شگفت آور است.

به دلیل ماهیت گریزان این موجودات، اطلاعات کمی در مورد زندگی روزمره یا عادت های جفت گیری آنها وجود دارد. اگرچه تحقیقات روی شکم آنها نشان می دهد که این موجودات از ماهی و سایر ماهی مرکب تغذیه می کنند. ماهی مرکب نیز اغلب در معده نهنگ های اسپرم یافت می شود و این ثابت می کند که این موجودات فقط شکارچی نیستند. آنها نیز شکار می شوند.