تشخیص مدل کارت گرافیک در ویندوز


همه کامپیوترها از سخت افزاری به نام گرافیک استفاده می کنند. این قطعه وظیفه انجام کارهای مختلف از رمزگشایی فایل های ویدئویی تا رندر بازی های کامپیوتری را بر عهده دارد. اکثر رایانه های شخصی مدرن از واحد پردازش گرافیکی (GPU) ساخته شده توسط شرکت هایی مانند اینتل، انویدیا یا AMD استفاده می کنند. به هر حال اگر نوع گرافیک کامپیوتر خود را نمی دانید، در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه نام و مدل دقیق آن را پیدا کنید.

اگرچه پردازنده مرکزی (CPU) و RAM نیز به عنوان سخت افزار مهم هر رایانه در نظر گرفته می شود، واحد پردازش گرافیکی معمولاً برای اجرای بازی ها از سایر قسمت ها اهمیت بیشتری دارد. اگر گرافیک کامپیوتر شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد، قادر به اجرای بازی های مدرن و جدید نخواهید بود یا ممکن است برای اجرای برخی از عناوین مجبور شوید تنظیمات گرافیکی را در پایین ترین سطح ممکن قرار دهید.

برخی از رایانه ها از گرافیک مجزا استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر به گرافیک های یکپارچه یا داخلی مجهز هستند.

روش مشاهده نام و مدل گرافیک در کامپیوتر

برای مشاهده اطلاعات گرافیکی در ویندوز 10 می توانید از Task Manager استفاده کنید، برای این منظور می توانید در قسمت جستجوی منوی استارت عبارت Task Manager را تایپ کنید یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc را در صفحه کلید فشار دهید.