تسلا بار دیگر دومین تولیدکننده برتر خودروهای الکتریکی در جهان است


سهم بازار خودروهای الکتریکی تسلا همچنان در حال افزایش است. از سوی دیگر، بر اساس آخرین آمار، فروش خودروهای برقی در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش داشته است. در چنین شرایطی هر روز شاهد افزایش رقابت بین خودروسازان برقی هستیم و این رقابت آنقدر شدید است که حتی تسلا الون ماسک به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه در رتبه دوم بازار قرار دارد.

در سه ماهه سوم سال 2022، BYD به عنوان برترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان رتبه بندی شد

بر اساس نتایج آخرین تحقیقات کانترپوینت، فروش جهانی خودروهای برقی در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد رشد داشته است. چین همچنان رهبر بازار در فروش خودروهای الکتریکی است و پس از آن اروپا و ایالات متحده قرار دارند. فروش خودروهای الکتریکی در چین بیش از 100 درصد از 0.88 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2021 به بیش از 1.7 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2022 افزایش یافته است.

BYD Auto همچنان در سه ماهه سوم سال 2022 جایگاه برترین تولیدکننده خودروهای برقی جهان را دارد. این شرکت چینی موفق شد فاصله خود را با تسلا که در رتبه دوم قرار دارد افزایش دهد. با نگاهی به آمار موجود، BYD با عرضه بیش از 537000 دستگاه خودروی برقی، فروش خود را 197 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داده و همچنان برترین شرکت در این بازار باقی مانده است. سه مدل برتر این برند یعنی BYD Qin، BYD Song و BYD Han روی هم بیش از 56 درصد از کل حجم فروش آن در سه ماهه سوم سال 2022 را به خود اختصاص داده اند.

طبق گزارش Gizmochina، فروش جهانی تسلا در سه ماهه سوم سال 2022 با رشد 43 درصدی نسبت به سال قبل به بیش از 343000 دستگاه رسید. این شرکت در بازه زمانی مذکور شاهد افزایش تقاضا در اروپا برای خودروهای خود بود. کارخانه برلین این برند نیز به ثبت رکورد تولید مدل Y در این سه ماهه کمک کرد، اما چالش های لجستیکی باعث شد که میزان این محصول کمتر از حد انتظار به بازار عرضه شود.

برند چینی Wuling در سه ماهه سوم سال 2022 جایگاه سومین تولیدکننده خودروهای برقی جهان را به خود اختصاص داد که این شرکت با رشد 31 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته توانست به این جایگاه دست یابد. فروش خودروهای برقی فولکس واگن که یکی از غول های صنعت خودروسازی آلمان است، نسبت به سال 2021 حدود 28 درصد رشد داشته و افت فروش در سه ماهه دوم سال جاری را جبران کرده است. سری های ID.3، ID.4 و ID.6 از پرفروش ترین مدل های این برند در سه ماهه سوم سال 2022 بودند که شرکت مذکور با رشد 79 درصدی در سال و همچنین 35 درصدی به نتایج بسیار چشمگیری دست یافت. رشد نسبت به سه ماهه قبل اگرچه فروش این برند به طور پیوسته در اروپا و ایالات متحده بهبود یافته است، هیچ یک از این دو منطقه شاهد رشد فروش در این دوره زمانی نبودند.

10 خودروی برقی برتر جهان

برترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی جهان در سه ماهه سوم سال 2022

10 خودروی برقی برتر جهان بیش از 35 درصد از فروش جهانی این بازار را در سه ماهه سوم سال 2022 به خود اختصاص داده اند. تسلا مدل Y همچنان پرفروش ترین خودروی برقی جهان است و 6 مدل از این 10 مدل متعلق به به BYD Auto.