تزریق هوش مصنوعی به یوتیوب: تغییر لباس و محیط فیلمبرداری امکان پذیر می شود


نیل موهان او در اولین یادداشت خود به کارمندان این شرکت که ماه گذشته به عنوان رئیس جدید یوتیوب معرفی شد، اولویت های کلیدی و ویژگی های جدیدی را که در آینده به محبوب ترین پلتفرم اشتراک گذاری ویدیو در جهان اضافه خواهند شد، بیان کرد. موهان در یادداشت خود می گوید که همچنان تولیدکنندگان محتوا را در اولویت قرار می دهد.

یکی از بخش‌های جالب یادداشت نیل موهان، ذکر ویژگی جدیدی بود که از هوش مصنوعی مولد ناشی می‌شود و تولید ویدیوهای خلاقانه‌تری را امکان‌پذیر می‌سازد. به گفته موهان، تولیدکنندگان محتوا می‌توانند لباس‌ها یا محیطی را که در آن هستند با هوش مصنوعی تغییر دهند.

به گزارش The Verge، یوتیوب هنوز جزئیات دقیقی از ابزارهای هوش مصنوعی جدید ارائه نکرده است. اما مدیرعامل این شرکت می گوید که قابلیت های مذکور «در ماه های آینده» در اختیار تولیدکنندگان محتوا قرار خواهد گرفت. موهان می گوید که یوتیوب برخی از اقدامات امنیتی را برای اطمینان از استفاده مسئولانه از ویژگی های جدید در نظر گرفته است.

به دنبال محبوبیت انفجاری ابزارهای هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT، بسیاری از تحلیلگران نگرانی هایی را در مورد اخلاقی بودن و قانونی بودن این خدمات مطرح کرده اند. برخی از منتقدان می گویند مجموعه داده های مورد استفاده برای آموزش این مدل های هوش مصنوعی احتمالاً نقض حق چاپ است.

نیل موهان همچنین به ویژگی جدیدی برای بخش YouTube Shorts اشاره کرد که شبیه به استوری اینستاگرام است. تا قبل از پایان سال جاری، یوتیوب میزبان قابلیتی شبیه به دوئت تیک توک خواهد بود تا کاربر بتواند همزمان دو ویدیوی کوتاه یا یک ویدیوی کوتاه و یک ویدیوی معمولی ضبط کند. ویدیوهای تیک توک دوئت یکی از فرمت های ویدیویی محبوب در این شبکه اجتماعی است. در سال 2021، اینستاگرام قابلیتی به نام Reels Remix را منتشر کرد که عملکردی مشابه دارد.

در اواخر سال 2022، یوتیوب گفت که به زودی پخش بلیط یکشنبه NFL را به طور انحصاری از طریق سرویس YouTube TV خود، که وابسته به لیگ فوتبال آمریکا است، آغاز خواهد کرد. موهان می‌گوید یکی دیگر از ویژگی‌های جدید یوتیوب که قبل از پایان سال 2023 ارائه می‌شود، به کاربران امکان می‌دهد چندین بازی را به طور همزمان تماشا کنند.