ترسیم نمودار و جداول آنلاین با کمک ۸ سایت مفید


Diagrams.net، که قبلا با نام draw.io شناخته می شد، رایگان است و حتی برای شروع به حساب کاربری نیازی ندارد. اما این تنها دلیل ارزش بررسی نیست.

رابط کاربری این ابزار آنلاین بسیار شبیه به برنامه های گوگل است و یادگیری آن آسان است و به شما این امکان را می دهد تا بدون سردرگمی به سرعت آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.

در Diagrams.net اشکال سازماندهی شده و برچسب گذاری می شوند (به عنوان مثال، فرآیند، سند) به دسته بندی فلوچارت و نمودار جداگانه. بنابراین نیازی به بررسی نحوه استفاده از هر شکل برای ایجاد نمودار نیست. چیدمان اشیا به لطف یک شبکه کاملاً تعریف شده ساده است.

فایل ها را می توان به صورت محلی در رایانه شما یا با استفاده از سرویس های ابری مانند OneDrive و Google Drive ذخیره کرد. همچنین می‌توانید فایل‌ها را از Visio و Lucidchart وارد کنید یا آنها را تقریباً به هر فرمتی که قابل تصور باشد، از جمله فایل‌های برداری، صادر کنید.

ویژگی منحصر به فرد این ابزار، حداقل در میان برنامه های فلوچارت آنلاین، ارائه نسخه آفلاین برای ویندوز، لینوکس، macOS و حتی کروم بوک است. این بدان معناست که اگر نمودار خود را در دستگاه خود ذخیره کرده اید، می توانید طرح را بدون اتصال به اینترنت ویرایش کنید.

تعداد اشکال و الگوهای ارائه شده در این ابزار کم است و تنها 9 نمونه فلوچارت و 8 الگوی نمودار ون وجود دارد. همچنین هیچ ویرایش اشتراکی بلادرنگی وجود ندارد و اشتراک‌گذاری فضای کاری به One Drive و Google Drive محدود می‌شود.

به طور کلی می توان گفت که این نرم افزار بسیار انعطاف پذیر است و یادگیری آن زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

7. مایکروسافت ویزیو

مایکروسافت ویزیو برای وب یکی دیگر از تولیدکنندگان نمودار آنلاین است که رابط کاربری بسیار آسانی دارد و به دور از پیچیدگی است.

این ابزار نمودار مایکروسافت به شما امکان می دهد نمودارهای حرفه ای ایجاد کنید تا نمودارها و گرافیک های بهتری را برای ارائه خود مهندسی کنید.

با امکان کار در یک فضای واحد، می توانید بدون ایجاد هرج و مرج با سایر اعضای تیم همکاری کنید. سایر ویژگی های Visio عبارتند از:

  • نمودارهای حرفه ای از جمله فلوچارت ها، پلان های طبقه، نمودارهای سازمانی و حتی اشکال مدرن ایجاد کنید
  • برای رشد بهتر و تعامل آسان‌تر روی برگه‌ها و نمودارها همکاری کنید
  • برای درک بیشتر ایده ها در زمان واقعی کار کنید

8. ادرا مکس