تراشه «فوق العاده کم مصرف» اپل؛ آیفون 15 پرو حتی پس از اتمام باتری تا حدی فعال خواهد بود


طبق ادعا مک رامرز به نقل از یک منبع آگاه، اندازه آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکسپردازنده فوق کم مصرف به دکمه های خازنی جدید این دو مجهز خواهد شد این گوشی حتی پس از شارژ کامل باتری نیز کار می کند. فردی که این ادعا را مطرح کرده است، همان فردی است که جزایر پویا (حفره کپسولی) را به درستی شرح داده است. آیفون 14 پرو معرفی شد

ریزپردازنده جدید جایگزین حالت کم مصرف فعلی می شود آیفون می شود. این حالت به کاربران اجازه می دهد تا تا 24 ساعت پس از خاموش شدن دستگاه، آیفون را از طریق سرویس Find My پیدا کنند. همچنین حالت کم مصرف آیفون به شما این امکان را می دهد که پس از تمام شدن باتری به مدت پنج ساعت از سرویس Apple Pay Express استفاده کنید.

تراشه جدید آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس جایگزین ویژگی‌های مبتنی بر بلوتوث LE و Ultra Wideband خواهند شد و تعدادی مزایای دیگر مانند روشن کردن دکمه‌های غیر متحرک را ارائه می‌کنند.

امسال علاوه بر دکمه کناری و دکمه های تنظیم صدا، اپل می خواهد اسلایدر بی صدا را با یک دکمه خازنی جدید به نام Action Button جایگزین کند. این دکمه های ثابت در همه شرایط کار می کنند.

صرف نظر از روشن یا خاموش بودن دستگاه، ریزپردازنده آیفون جدید «فشردن و نگه داشتن انگشت» روی دکمه‌های خازنی و برای دکمه‌های مختلف مانند دکمه روشن/خاموش، دکمه عمل و دکمه‌های کنترل صدا را در زمان واقعی تشخیص می‌دهد. حالت ویژه فناوری لمس سه بعدی (3D Touch) ارائه خواهد شد. فناوری مورد بحث مبتنی بر بازخورد لمسی است.

این منبع گفت که قابلیت‌های مبتنی بر ریزپردازنده جدید آیفون در حال حاضر در حال آزمایش هستند. اپل این ویژگی ها را زمانی که Taptic Engine فعال و غیر فعال است و زمانی که گوشی خاموش است، آزمایش کرده است. اما هیچ آزمایشی بر روی یک آیفون با شارژ کامل انجام نشده است.

ظاهرا اپل در حال کار بر روی دو نسخه مختلف از دکمه جدید کنترل صدا است. آیفون های فعلی دارای دو دکمه جداگانه هستند، اما آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس احتمالا دارای یک دکمه یکپارچه خواهند بود. در یکی از این نسخه ها با توجه به اینکه چقدر دکمه را فشار می دهید، صدا با سرعت های مختلف کم و زیاد می شود.

نسخه دیگری از دکمه یکپارچه با کشیدن انگشت کار می کند. یعنی باید انگشت خود را روی دکمه بالا یا پایین بکشید تا صدا کم و زیاد شود. مشخص نیست کدام یک از این دو در آیفون های جدید ظاهر می شود. افشاگر می گوید که ویژگی های مورد بحث نرم افزار هستند، بنابراین کاربر ممکن است بتواند نحوه تغییر صدا را سفارشی کند.