تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام احتمالا در 24 نوامبر معرفی خواهد شد


آخرین تراشه پرچمدار مدیاتک برای گوشی های اندرویدی این هفته معرفی شد و اکنون کوالکام در حال آماده شدن برای تراشه جدید خود یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 است که طبق گزارش ها در 15 نوامبر رونمایی خواهد شد.

قبل از رونمایی، جزئیاتی در مورد تراشه جدید کوالکام منتشر شده است. دیروز، SnoopyTech نام این تراشه را توییت کرد که جای تعجب ندارد. همانطور که در معرفی سال گذشته مشخص شد، نسل بعدی پلتفرم موبایل اسنپدراگون 8 نسل 2 نام دارد. طبق شایعات، این تراشه شامل هسته جدید Cortex-X3 Arm، چهار هسته Cortex-A715 و سه هسته Cortex-A510 خواهد بود.

تراشه Snapdragon 8 Gen 1 سال گذشته یک ارتقاء قابل توجه در مقایسه با نسل قبلی خود بود. اما بعداً با مشکل گرما مواجه شد. کوالکام بعداً طراحی را با Snapdragon 8+ Gen 1 به روز کرد، که از انتقال به فرآیند کارآمدتر 4 نانومتری TSMC سود زیادی برد. عمر باتری به خصوص پیشرفت بزرگی بود.

در مورد تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2، انتظار می رود تراشه جدید کوالکام در گوشی هایی مانند سری گلکسی اس 23 عرضه شود. و یک قرارداد جدید بین سامسونگ و کوالکام برای آوردن تراشه اسنپدراگون به مناطق بیشتری نسبت به قبل.