تجزیه و تحلیل ترکیب بدن Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch 5 نسبتا دقیق است


امروزه افراد سبک زندگی سالم تری را در برنامه روزانه خود گنجانده اند. یکی از معیارهای اندازه گیری فرم بدنی شما BMI شما است. با این حال، BIA (تحلیل امپدانس بیوالکتریک) معیار بسیار بهتری است. این شاخص قبلا فقط در کلینیک ها و باشگاه های ورزشی موجود بود. اما اکنون می توان آن را مستقیماً از مچ با استفاده از ساعت های هوشمند مانند گلکسی واچ 4 یا گلکسی واچ 5 اندازه گیری کرد.

تیمی از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، مرکز تحقیقات زیست‌پزشکی پنینگتون و مرکز سرطان دانشگاه هاوایی برای تعیین میزان دقیق اندازه‌گیری ترکیب بدن در گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 و تأثیر آن بر کاربرانی که آن‌ها را استفاده می‌کنند، همکاری کردند.

109 نفر در این مطالعه شرکت کردند که از این تعداد 75 نفر آزمون را تکمیل کردند. قرائت‌های Galaxy Watch 4 با اندازه‌گیری‌های بالینی با استفاده از اسکن انرژی اشعه ایکس (DXA) و آنالیز امپدانس بیوالکتریکی هشت قطبی آزمایشگاهی مقایسه شد.

در نتیجه، مشخص شد که ساعت‌های هوشمند BIA توانایی اندازه‌گیری ترکیب بدنی پایدار را با دقتی مشابه اما کمتر از اندازه‌گیری‌های آزمایشگاهی دارند. اندازه‌گیری‌های BIA در گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 5 تقریباً 97 درصد و 98 درصد با نتایج دو روش مرجع با استفاده از معیارهای آزمایشگاهی مرتبط است. این بدان معناست که خوانش‌های BIA که در گلکسی واچ 4 یا گلکسی واچ 5 دریافت می‌کنید نسبتا دقیق هستند.

این مطالعه همچنین نشان داد که دسترسی به چنین اندازه گیری دقیقی روی مچ دست به افراد کمک می کند تا فعالیت بدنی خود را افزایش دهند. سامسونگ توصیه می کند BIA را در همان ساعت از روز، با معده خالی، بعد از رفتن به دستشویی، زمانی که پریود نیستید، قبل از ورزش و بعد از خارج کردن اجسام فلزی از بدن خود اندازه گیری کنید.