بیت کوین به نزدیک به 21 هزار دلار رسید. آیا اجاق گاز به سمت بازار گاوی می رود؟


بیت کوین طی چند روز گذشته روندی صعودی داشته و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 20883 دلار در صرافی ها معامله می شود. هفت روز پس از جنجال صرافی FTX، قیمت بیت کوین 24 درصد رشد کرده است.

به گفته نشریه بیت کوینیست، رشد قیمت در چندین ارز دیجیتال دیگر نیز مشاهده می شود. اما نرخ رشد بیت کوین بهتر از سایرین بوده است. احتمالاً افزایش قیمت بیت کوین نتیجه ورود سرمایه گذاران خوشبین به بازار ارزهای دیجیتال است.

افزایش قیمت بیت کوین ممکن است در نگاه اول تعجب آور باشد. اما از آنجایی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان دهنده بهبود وضعیت اقتصادی است، ادامه روند صعودی بیت کوین دور از انتظار نیست.

تحلیلگران می گویند در صورت ادامه وضعیت فعلی، احتمالا شاهد آغاز یک بازار صعودی خواهیم بود. به نظر می رسد بیت کوین قادر به شکستن مقاومت فعلی نیست. اما شاید در روزهای آینده این اتفاق بیفتد.

در طی سقوط صرافی اصلی FTX، ارزش بیت کوین 27 درصد کاهش یافت و شاهد کاهش مشابهی برای سایر ارزهای دیجیتال بودیم. با نزدیک شدن بیت کوین به 21000 دلار، بسیاری از موقعیت های فروش در این ارز دیجیتال منحل شده اند.

رشد قیمت بیت کوین باعث شده است که برخی از سرمایه گذاران انتظار آغاز یک بازار صعودی را در روزهای آینده داشته باشند. بیشتر علاقه مندان به بیت کوین پیش بینی های مثبتی در مورد آینده این ارز دیجیتال در توییتر انجام داده اند.

یکی از تحلیلگران می گوید در حال حاضر، ابعاد نمودار کندل استیک بیت کوین مشابه همان چیزی است که بازار صعودی 2019 را تایید کرد. شما هرگز نمی توانید آینده را بر اساس عملکرد گذشته پیش بینی کنید. با این حال، تعداد زیادی از طرفداران کریپتو چشم انداز مثبتی در مورد قیمت بیت کوین در روزهای آینده دارند.