بیت کوین بهترین رشد سه ماهه را در دو سال گذشته تجربه کرد و عملکرد بهتری از اتر، طلا و نزدک داشت


سه ماه پیش نیز برخی کارشناسان احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا سطح 12000 دلار را بررسی کرده بودند، زیرا ارزش این ارز دیجیتال از نوامبر 2021 تا پایان سال 2022 به میزان قابل توجهی 76 درصد کاهش یافت.

رشد چشمگیر اخیر بیت کوین، آن را از نظر ارزش بازار بالاتر از دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتر (ETH) قرار داده است. در مقایسه، رشد اتریوم در سه ماهه اول سال 2023 به حدود 50 درصد می رسد. در همین بازه زمانی طلا رشد 7 درصدی را تجربه کرد و ارزش شاخص نزدک نیز 15 درصد افزایش یافت.

یکی از دلایل اصلی جهش اخیر قیمت بیت‌کوین و سایر دارایی‌ها این است که گفته می‌شود بانک‌های مرکزی به رهبری فدرال رزرو در واکنش به نشانه‌هایی از رکورد اقتصاد جهانی و افزایش شدید نرخ‌ها در حاشیه هستند.

انتظارات مرکزی فدرال رزرو در اوایل این ماه پس از فروپاشی سه بانک بزرگ ایالات متحده و اجرای برنامه های تامین مالی اضطراری توسط بانک مرکزی این کشور برای مهار وحشت در بخش بانکی تقویت شد. ترازنامه بانک مرکزی آمریکا اخیراً 300 میلیارد دلار افزایش یافته است که بخش بسیار کمی از تورم موجود در چند ماه اخیر را خنثی کرده است.

با نگاهی به معاملات آتی صندوق های فدرال، معامله گران اکنون می بینند که فدرال رزرو چرخه تسهیل را در ماه ژوئن با کاهش یک چهارم درصدی نرخ بهره آغاز می کند.

مارتین لای نوبردر مصاحبه ای با CoinDesk، استراتژیست محصول در MarketVector Indexes گفت: “همه اینها به انتظارات از اقدامات تسهیل کننده جدید توسط بانک های مرکزی، به ویژه فدرال رزرو مربوط می شود.” بیت کوین به عنوان حساس ترین دارایی در برابر نوسانات نقدینگی در میان تمام ریسک های بالا شناخته می شود. دارایی های.”