به لطف فروش چشمگیر آیفون، TSMC شکاف خود را با سامسونگ در صنعت تراشه افزایش داده است.


بر اساس گزارش SamMobile به نقل از موسسه تحقیقاتی Trendforce، در سه ماهه سوم سال جاری، شکاف بین سامسونگ و TSMC در صنعت تراشه افزایش یافته است. آمارها نشان می دهد که سامسونگ 15.5 درصد از بازار تراشه های جهانی را در اختیار دارد. سهم سامسونگ نسبت به سال 2022 و سه ماهه گذشته کاهش یافته است.

سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری 5.584 میلیارد دلار فروش در تجارت تراشه خود ثبت کرد که نشان دهنده کاهش 0.1 درصدی نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 است. از سوی دیگر، TSMC به عنوان بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان، سهم خود را به 56.1 افزایش داد. ٪.

سهم TSMC در صنعت تراشه رشد سه ماهه 2.7 درصدی را تجربه کرد. این غول تایوانی که مشتریانی مانند اپل و انویدیا دارد، فروش تراشه های خود را با 11.1 درصد افزایش در سه ماهه سوم به 20.163 میلیارد دلار رساند.

با توجه به رشد فروش تراشه های TSMC، این شرکت فاصله خود را با سامسونگ افزایش داده است. سهم بازار TSMC 40.6 درصد بیشتر از سامسونگ است. رسانه های کره جنوبی می گویند که یکی از دلایل افزایش شکاف بین دو شرکت این است که سامسونگ در سه ماهه اخیر سرمایه گذاری زیادی در توسعه لیتوگرافی پیشرفته انجام داده است.

مقالات مرتبط:

به گزارش ترندفورس، به دلیل کاهش تقاضا در بازار محصولات مصرفی، فروش اکثر شرکت های صنعت تراشه کاهش یافته است. در همین حال، TSMC به لطف تقاضای زیاد برای آیفون، شاهد افزایش فروش تراشه خود بود.

TSMC هفته گذشته اعلام کرد که دو کارخانه بزرگ با تجهیزات پیشرفته در ایالت آریزونا خواهد ساخت. سامسونگ همچنین در حال توسعه خط تولید خود در کارخانه تگزاس است. یکی از بزرگترین مشکلات سامسونگ راندمان پایین تولید تراشه است و گفته می شود که این شرکت با Silicon Frontline Technology همکاری می کند تا راندمان تولید را بهبود بخشد. سامسونگ همچنین به دنبال ساخت کارخانه های جدید در اروپا است.